25 / Березень, 2020
25 березня на черговому засіданні Кабмін прийняв зміни до пункту 2 постанови Уряду №211 від 11.03.2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».
Нормативним документом викладено підпункт 3 пункту 2 в новій редакції, а саме:
« 2. Заборонити:
3) з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
  • торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами і агрохімікатами, насінням і садовим матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень, за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; ..»
Звертаємо увагу, що 18 березня 2020 року підписано закон, що спрямований на протидію поширенню коронавірусу в Україні та у підтримку малого та середнього бізнесу № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Прийняті зміни Урядом та Законом №533 дозволяють органам місцевого самоврядування ретельніше підходити до звільнення від плати за оренду комунального майна  при прийнятті відповідних рішень.
Нагадаємо, Асоціація міст України раніше розробила проєкт рішення для використання у роботі муніципалітетів щодо звільнення від орендної плати за нежитлові приміщення комунальної власності у розрізі видів господарської діяльності на період карантину. Детальніше з роз'ясненням можна ознайомитись тут.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)