04 / Січень, 2022
Кабінет Міністрів України у грудні  ухвалив 3 проєкти, якими здійснено перерозподіл освітньої субвенції та інших видатків з державного бюджету, передбачених МОН на 2021 рік. 
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 року № 1629-р, збільшено обсяг освітньої субвенції на 83 млн гривень 37  громадам, за рахунок зменшення на 52 млн гривень обсягу видатків за окремими субвенціями (Нова українська школа, Спроможна школа і видатків на боротьбу з COVID-19) та за рахунок розподілу 4 млн гривень резерву освітньої субвенції, а також зменшення на 26,7 млн гривень обсягу освітньої субвенції 17 громадам.
 
Асоціація міст України вкотре наголошує на неприпустимості збільшення обсягів освітньої субвенції окремим громадам за рахунок інших громад, які оптимізували мережу закладів освіти. АМУ вважає, що  вирішувати проблему дефіциту освітньої субвенції у громадах необхідно шляхом передбачення достатнього її обсягу та удосконалення формули розподілу освітньої субвенції .
 
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2021 р. № 1662-р спрямовано понад 1 млрд гривень на придбання шкільних автобусів та забезпечення створення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів середньої освіти за умови співфінансування місцевими бюджетами. Необхідні для цього кошти виділено за рахунок розподілу резерву освітньої субвенції (644,9 млн грн) та перерозподілу залишків за окремими бюджетними програмами МОН (435 млн грн). Зокрема, передбачаються такі умови для придбання шкільних автобусів:
  • для обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності більше 1,1: не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • для бюджетів сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності більше 1,1: не більш як 80 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 20 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • для бюджетів територіальних громад з індексом податкоспроможності 1,1 та менше: не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • для бюджетів територіальних громад, заклади яких розташовані у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, не більш як 95 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 5 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням.
Разом з тим, розпорядженням визначено черговість придбання шкільних автобусів для закладів середньої освіти:
  1. опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, які будуть утворені протягом 2022 року;
  2. інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб;
  3. інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/ об’єднані/ реорганізовані протягом 2022 року та мають здобувачів освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.
Установлено, що здійснювати придбання шкільних автобусів будуть обласні державні адміністрації шляхом централізованої закупівлі.
28 грудня внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. №1570-р «Про розподіл резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2020 році та перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2020 рік» в частині уточнення обсягу коштів, що спрямовуються Чернігівській облдержадміністрації за субвенцією по спроможній школі.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)