14 / Квітень, 2017
12 квітня Кабінет Міністрів підтримав проект змін до Закону України «Про адміністративні послуги», що був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Проект Закону спрямований на подальше вдосконалення процесу надання адміністративних послуг населенню та уточннення деяких аспектів створення та організації роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Документ унормовує декларативний принцип у процесі надання адмінпослуг. Для отримання деяких дозвільних документів достатньо буде лише надіслати звернення до відповідного ЦНАП. Погоджувальні процедури здійснюються без участі заявника і у випадку відсутності заперечень погоджувальних органів протягом 10 днів послуга буде вважатись наданою.
Для забезпечення процесу децентралізації, у проекті передбачена можливість за рішенням селищної та міської ради (центрів районів) створювати власні ЦНАП, замість ЦНАП при місцевій адміністрації. Тобто перебирати функції останніх.
До того ж, проектом Закону пропонується встановити конкретний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги. З цією ж метою у проекті Закону подано перелік повноважень та обов’язків голови ЦНАП.
Асоціація міст України підтримала схвалення цього законопроекту  Кабінетом Міністрів. Його положення відповідають стратегії Асоціації та ввібрали пропозиції членів АМУ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)