28 / Жовтень, 2020

Кабінет Міністрів подовжив режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2020 року.  Унесено відповідні зміни до розпорядження Уряду від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації". Цим розпорядженням було встановлено з урахуванням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, висновків Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо визнання розповсюдження COVID-19 у країнах світу пандемією, з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України  для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 31 жовтня 2020 року. Міністра охорони здоров’я призначено керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2..

Міністром 17 жовтня 2020 року підписано розпорядження про перепрофілювання медичних закладів. Серед основних вимог до мережі закладів охорони здоров’я, які внесені до Переліку закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 та підлягають повному перепрофілюванню для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 наступні:

  • Мінімальна кількість ліжок в закладах охорони здоров’я, які підлягають перепрофілюванню, становить 80, у тому числі не менше 8 ліжок  інтенсивної терапії;

  • Перепрофільований заклад має бути забезпечений подачею кисню на рівні не менше ніж на 50% від загальної кількості ліжок закладу або наявністю виходу централізованого постачання кисню у 50% приміщень, призначених для стаціонарного лікування у термін до 31.10.2020 р.

На заходи запобігання гострій коронавірусній хворобі з місцевих бюджетів вже витрачено 3,4 млрд грн., з них 1,3 млрд грн (з державного бюджету – 682 млн грн) – на придбання медичного обладнання, 1,3 млрд грн (з державного бюджету - 473 млн грн) – на придбання медикаментів, медичних виробів та витратних матеріалів тощо.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 28 жовтня Україні зафіксовано 7 474 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Кількість активних хворих становить 207 678 осіб. Загалом в Україні 363 075 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 6 755 летальних, 148 642 пацієнти одужали. Проведено 3 129 235 тестувань методом ПЛР. У світі та в Україні рівень захворюваності на COVID-19 зростає. 

Протягом доби на території України:

  • госпіталізовано 1 100 осіб (з них 44 дітей), із них 68 медпрацівників;
  • на стаціонарному лікуванні перебуває 15 995 особи з підтвердженим діагнозом СOVID-19;
  • на апараті штучної вентиляції легенів перебуває 508 осіб;
  • одужало 3 306 осіб (163 дітей), у тому числі 232 медпрацівників;
  • повідомлено про 165 померлих осіб;
  • проведено 41 947 тестувань методом ПЛР, методом ІФА – 28 645.

Асоціація міст звертає увагу органів місцевого самоврядування на необхідністть забезпечення в громадах дотримання вимог карантину.  Запобігти хворобі набагато дешевше ніж лікувати коронавірусну хворобу та її ускладнення.  

Захиститися від вірусних інфекцій можна наступним чином:

  • Зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям.

  • Повноцінно харчуватися, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

  • У разі появи перших симптомів ГРВІ потрібно невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.

  • Мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд.

  • Користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.

  • Уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ.

  • З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

  • Термічно обробляти продукти.

  • Не їсти сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

  • Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота.

Дотримання простих правил дозволить уникнути захворювання.

При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)