21 / Січень, 2022
19 січня  Уряд прийняв постанову «Про затвердження порядку консервації земель». Порядок визначає організаційні засади проведення консервації деградованих та малопродуктивних земель, господарська діяльність на яких є екологічно небезпечною та економічно невигідною, а перебування людей на таких територіях є небезпечним для їх здоров’я.
Асоціація міст України визначила основні аспекти цього Порядку, на які необхідно звернути увагу органам місцевого самоврядування:
 • Рішення щодо консервації земель комунальної власності та укладання договору  здійснюється уповноваженими органами згідно повноважень статті 122 Земельного кодексу України;
 • Консервація земель приватної власності здійснюється за рішеннями сільських, селищних та міських рад, на території якої знаходиться земельна ділянка, та на підставі відповідного договору;
 • Договір укладається у письмовій формі між власником та відповідною сільською, селищною та міською радою і має містити ряд відомостей, з яких є  обов’язкові: 
  • Кадастровий номер (за наявності);
  • Місце розташування та площу;
  • Вид і спосіб консервації;
  • Вартість і строки консервації.
 • Ініціатором консервації земель можуть бути територіальні органи Держгеокадастру або Держекоінспекції, які вносять до уповноважених органів за місцем розташування земельної ділянки клопотання щодо ініціювання уповноваженими органами проведення таких робіт.  Після отримання припису, клопотання чи розпорядження, громади зобов’язані протягом 30 днів ініціювати проведення робіт з консервації (замовити розроблення робочого проекту  землеустрою щодо консервації земель).
Важливо, що відповідно до статті 283.1.2. Податкового кодексу України, землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння, оподаткуванню не підлягають. Тобто, земельний податок на період консервації такої землі не сплачується.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)