08 / Листопад, 2022

4 листопада Кабінет Міністрів України на своєму засіданні розглянув та ухвалив зміни до постанови №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».
Ухвалені зміни до постанови №252, зокрема, передбачають:
1. Виключення виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад із органів,  що можуть приймати рішення про ухвалення або внесення змін до місцевих бюджетів (зміни до абзацу першого підпункту 2, підпункту 3).
Тобто, тепер внесення змін до місцевих бюджетів і прийняття рішень щодо бюджетів - виключне повноваження сільських, селищних та місцевих рад, а також військових адміністрацій у разі їх утворення.
2. Скорочення кількості випадків, коли необхідне обов’язкове погодження із Мінфіном проєктів рішення місцевої ради, військової адміністрації про передачу коштів у вигляді міжбюджетних трансфертів (доповнення новим підпунктом 7).
Тепер таке погодження обов’язкове лише, коли трансферти передаються до відповідного місцевого бюджету іншої області та/або м.Києва. 
Не вимагатиметься узгодження рішень щодо передачі трансфертів на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування; на виконання інвестиційних проектів, у тому числі на будівництво або реконструкцію об'єктів спільного користування (пункт 1, 4 частини другої статті 101 Бюджетного кодексу).

Нагадаємо, АМУ неодноразово висловлювала свою позицію щодо неприпустимості обмеження права громад розпоряджатись власними коштами та звуження повноважень місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)