13 / Червень, 2018

Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк оприлюднила Звіт дослідження «Аналіз політик фінансування інклюзивної освіти в Україні та порядку використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами».

Дослідження проводилось з метою виявлення існуючої проблематики, що стосується питань фінансування інклюзивного навчання, опрацювання варіантів вирішення цих проблем, можливих ризиків та, на підставі опрацювань, надати практичні рекомендації органам влади. До роботи експертної групи, яка працювала над збором даних та їх аналізом, було залучено значну групу фахівців. Серед них були представники влади, громадського сектору, фінансисти, працівники закладів освіти. Провести таке дослідження було надзвичайно важливим. За висновком Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Раїси Панасюк: «Наразі Україна знаходиться на початковому етапі системного впровадження інклюзивного навчання дітей з ООП і, насправді, кожна прогалина чи неправильне рішення може призводити до гальмування цих процесів та негативних наслідків. Тому дані напрацювання будуть корисними для використання у подальшій роботі задля запобігання та усунення існуючих на сьогодні перешкод».

Нагадуємо, що Асоціація міст України тісно співпрацює з Урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю Раїсою Панасюк у частині забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю та розвитку інклюзивної освіти в громадах. 22 травня 2017 року було підписано Меморандум.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)