27 / Січень, 2017

     Сьогодні, 27 січня 2017 року, на засіданні Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку схвалено проект Закону "Про внесення змін до Закону України “Про дошкільну освіту” щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності".

    Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про дошкільну освіту» з метою створення умов для розвитку дошкільних навчальних закладів, зокрема приватної форми власності.

     У проекті Закону повністю враховано позицію АМУ щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівника дошкільного навчального закладу, зокрема керівників комунальних дошкільних навчальних закладів запропоновано призначати на посаду та звільняти з посади відповідним органом освіти, для дошкільних навчальних закладів державної, приватної та корпоративної форми власності це повноваження передано засновнику. Також збережено чинну редакцію статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», в якій закріплено право органів місцевого самоврядування самостійно визначати розмір плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Першою редакцією змін пропонувалось встановити на рівні держави фіксований розмір плати за харчування, що не враховувало б можливості територіальної громади. Також проект Закону України значно спрощує процедуру створення, реорганізації та ліквідації дошкільного навчального закладу. 

Центр аналізу та розробки законодавства

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)