01 / Серпень, 2018
30 липня за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН всі органи влади, а також громадянське суспільство всіх країн світу об’єднують свої зусилля задля підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Україна вже декілька років поспіль підтримує цю ініціативу, об’єднуючи зусилля центральних, місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних органів, міжнародних та громадських організацій з метою боротьби з торгівлею людьми.
 
Сьогоднішня інформаційно–просвітницька акція «ПротиДійТоргівліЛюдьми», яка пройшла у м. Києві та по всім обласним центрам України за ініціативи Міністерства соціальної політики України, це підтверджує. Участь у акції в м. Києві взяла заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович, а також керівництво Генеральної прокуратури України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби зайнятості, Київської обласної державної адміністрації, Київської міської державної адміністрації.
 
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують. 
 
Основними видами торгівлі людьми є:
- трудова експлуатація;
- cексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
- примусове жебрацтво;
- примусове втягнення у злочинну діяльність;
- примусове вилучення органів;
- продаж дитини;
- примусове сурогатне материнство.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)