26 / Березень, 2019
26 березня 2019 року відбувся вебінар «Реформа децентралізації освіти в Україні: освіта в ОТГ». На запитання слухачів відповідала аналітик Асоціації міст України з питань освіти Людмила Мозгова.
Ведуча вебінару -  менеджер програм IREX/PULSE Любов Квасюк - наголосила на потребі громад в одержанні професійних консультацій для розуміння напрямів реформування галузі: «За результатами Всеукраїнському тренінгу для грантерів проекту ПУЛЬС «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 3.0», що відбувся 27 лютого 2019 року у Києві, представники громад надсилають запитання, відповіді на частину яких буде одержано під час цього вебінару».
Аналітик АМУ Людмила Мозгова розповіла про основні напрями реформування системи освіти в Україні, зокрема, детально зупинилась на реформі Нової української школи та завданнях органів місцевого самоврядування у її впровадження на базовому рівні (завантажити презентацію).
Під час вебінару було порушено такі питання:
  • проблеми малокомплектних шкіл та перспективи оптимізації мережі закладів освіти;
  • доїзд дітей та учителів до опорних шкіл та права дітей початкових шкіл на здобуття освіти найближче до місця проживання;
  • залучення молодих спеціалістів до роботи в сільській місцевості;
  • напрямів державної фінансової підтримки шкіл;
  • соціального захисту вчителів, які будуть вивільнені під час оптимізації мережі;
  • оплати праці вчителів.
В інтерактивному режимі також були сформульовані запитання, що стосувались кадрової політики, зокрема, порядку призначення на посаду керівників закладів освіти пенсійного віку, а також питання повноважень органів місцевого самоврядування щодо залучення молодих спеціалістів у школи.
 

Вебінар проведено у співпраці з Американським домом у Києві (America House Kyiv) в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджується АМУ у спільно з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)