06 / Жовтень, 2016

     

 Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект №3491-д "Про освіту".

    За документ проголосували 277 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна. Зокрема, законопроектом передбачається встановити мінімальний оклад кваліфікованих педагогічних працівників в 3 мінімальні заробітні плати з 2018 року.

    При цьому робота педагогічних і науково-педагогічних працівників оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів засновників, власних надходжень навчальних закладів, грантів.

      Згідно з проектом закону, кожні 5 років передбачена сертифікація педагогів, яка проводиться з метою оцінки їх здатності проводити педагогічну діяльність відповідно до професійних стандартів. За її результатами працівникові присвоюється певна кваліфікаційна категорія, про що видається відповідний сертифікат. Планується встановити, що посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується на 10%. При цьому оклад науково-педагогічного працівника (асистента кафедри) встановлюється в обсязі більшому на 25% від посадового окладу педагогічного працівника низькою кваліфікаційної категорії. Проектом закону пропонується передбачити, що педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років: понад 3 роки - 10%; більше 10 років - 20%; більше 20 років - 30% посадового окладу.

     При цьому установа освіти має право за рахунок власних доходів та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень. Педагогічним і науково-педагогічним працівникам за рахунок власних надходжень навчальних закладів може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, а також встановлюються доплати за наукові ступені і вчені звання. Крім того, документом пропонується забезпечити право вибору в освіті, зокрема право вибору навчального закладу і форми отримання освіти. Також проектом закону визначено гарантії доступу до позашкільної освіти тощо.

      Нагадуємо, що Асоціація міст України долучалась до обговорення цього законопроекту. Законопроект є доопрацьованим із частковим урахуванням висновків Асоціації міст України, надісланих від 06.05.2016 року № 5-173. Однак нормативно-правовий акт не містить нормативів розрахунку реалізації стандартів освіти, якими має передбачатись вартість забезпечення процесу здобуття освіти на рівні освітнього стандарту.

      Поряд із тим прийняття Верховною Радою України за основу цього законопроекту є важливим кроком у реформуванні галузі та виведенні її на міжнародний освітній простір.   

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)