24 / Січень, 2020
24 січня в Тернополі проходить Всеукраїнський молодіжний форум «Молодь Offline», у рамках якого відбулася урочиста передача статусу «Молодіжна столиця України» від міста Кам’янця-Подільського до міста Тернополя. 
У форумі беруть участь представники Міністерства культури, молоді та спорту України, зокрема заступник міністра культури, молоді та спорту України Олексій Сівірін, голова Наглядової ради національного конкурсу "Молодіжна столиця України 2020" Олександр Ярема, гості з міст-переможців попередніх років, зокрема, міський голова м.Кам'янець-Подільський Михайло Сімашкевич, активна молодь з різних міст України та місцевих громадських організацій. Спеціальний гість – фронтмен гурту «Антитіла», молодіжний посол ЮНІСЕФ в Україні Тарас Тополя.
Асоціацію міст України на Форумі представляють Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, аналітик АМУ Назар Миколюк, Виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Ігор Гірчак, консультант АМУ Максим Черкашин.
На початку Форуму прозвучали привітальні слова.  Заступник міністра культури, молоді та спорту України Олексій Сівірін привітав учасників та побажав успіхів Тернополю.
Теропільський міський голова Сергій Надал привітавши гостей та учасників, сказав: "Перш за все вітаю усю тернопільську молодь та усіх тих, хто, незважаючи на вік, вважає себе молодим з отриманням почесного статусу Молодіжної столиці України 2020. Нам надзвичайно приємно отримати цю естафету від міста, яке добре відоме не лише в Україні, яке має дивовижну прекрасну історію - від міста Кам'янця-Подільського".
  
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан від імені  833 громад-членів Асоціації привітав файне місто Тернопіль з отриманням статусу "Молодіжна столиця України 2020".
Отримання цього статусу, в першу чергу, свідчить про налагодження взаємодії між владою та молоддю, але це лише початок шляху. Головне, щоб ви завжди відчували, що саме від ваших рішень залежить ваше майбутнє. Асоціація міст України активно співпрацює з Міністерством культури, молоді та спорту України, підтримує та пропагує ідею Молодіжної столиці України. В Україні, на сьогоднішній день, в основному, фінансування молодіжної політики в містах здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. Тому хочу подякувати усім органам місцевого самоврядування, які приділяють увагу цій важливій сфері. АМУ готова й надалі підтримувати та поширювати кращі практики роботи з молоддю , - сказав О.Слобожан.
Також Виконавчий директор АМУ О.Слобожан зазначив, що Тернопіль нещодавно долучився до ініціативи ЮНІСЕФ й увійшов у топ-30 міст, в яких створюється комфортне середовище для дітей та молоді за підтримки ЮНІСЕФ та проінформував, що Асоціація міст України просуває прийняття двох законів, які забезпечать усі міста України якісним середовищем для дітей та молоді.  Наприкінці виступу він ще раз привітав місто з перемогою та запевнив учасників Форуму, що Асоціація міст України й надалі підтримуватиме молодь. 
Голова Наглядової ради національного конкурсу "Молодіжна столиця України" Олександр Ярема вручив Тернопільському міському голові Сергію Надалу відзнаку "Молодіжна столиця України 2020". Також привітання прозвучали від представників Молодіжної столиці 2019 року - міста Кам'янець-Подільського. Міський голова Михайло Сімашкевич сказав: "Молодь - це наше майбутнє. І ми впевнені, що у м.Кам'янець-Подільському та у м.Тернополі це майбутнє є і воно світле".
  
 
Програма Форуму насичена, адже включає проведення панельних дискусії з активістами у сфері молодіжної політики, а після закінчення формальної частини відбудуться інтелектуально-розважальні ігри та молодіжна вечірка.
 
 
 
Нагадаємо, містом-переможцем національного конкурсу «Молодіжна столиця України - 2020» було обрано Тернопіль.
Національний конкурс "Молодіжна столиця України" проводиться з 2017 року, його ініціаторами є Міністерство молоді та спорту України, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України. Асоціація міст України є офіційним партнером в організації та проведенні Конкурсу.
 
 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)