27 / Листопад, 2023

23 листопада 2023 року з ініціативи Міністерства освіти і науки України відбулась стратегічна сесія «Реформа старшої профільної школи» за участі представників органів місцевого самоврядування та Асоціації міст України.

Метою заходу було підготувати орієнтовні вимоги/критерії відбору закладів для реалізації профільної середньої освіти професійного спрямування.

Участь у заході взяв експерт з питань освіти Асоціації міст України Владислав Ковальов, який запропонував включити обов’язково до комісії для відбору закладів освіти, які під час реформи стануть частиною мережі профільної середньої освіти, представників органів місцевого самоврядування.

Нині активно триває обговорення щодо засновника й утримувача закладів старшої профільної школи: обласний або базовий рівень місцевого самоврядування. Згідно до планів Міністерства освіти і науки України, у 2024 році всі заклади професійно-технічної освіти перейдуть у підпорядкування органів місцевого самоврядування (обласної або сільської, селищної, міської ради). Асоціація міст України під час кожного обговорення звертає увагу на необхідність збільшення фінансового ресурсу місцевих бюджетів на видатки, що можуть виникнути внаслідок впровадження реформи старшої профільної школи, зокрема на утримання пансіонатів.

Нагадуємо, що під час першої стратегічної сесії обговорювалися загальні принципи реформи старшої профільної школи

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)