23 / Червень, 2020
23 червня 2020 року відбулася онлайн-презентація результатів проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Програмою «U-LEAD з Європою». Учасниками заходу стали представниця Асоціації міст України Людмила Даменцова, заступник директора програми «U-LEAD з Європою» Андрій Хорват, сільські, селищні, міські голови та їх заступники, фахівці територіальних громад, які безпосередньо працювали над впровадженням проєкту та експерти АМУ, що супроводжували налагодження співробітництва між громадами.
Модератором онлайн-заходу виступила Людмила Даменцова. Вона звернулася до учасників презентації та переказала вітання від імені Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана. Також представниця АМУ висловила подяку заступнику директора програми «U-LEAD з Європою» Андрію Хорвату за можливість співпраці та спільне впровадження такого проєкту. Модератор зауважила, що напрацьовані проєкти допоможуть покращити надання послуг жителям міських, сільських, селищних територіальних громад, розвивати місцеву економіку, залучаючи до цього населення.
У вітальному слові Андрій Хорват зазначив, що незважаючи на короткі терміни впровадження проєкту та вимушену дистанційну роботу, учасникам вдалося досягти значних успіхів у співпраці. Адже на сьогоднішній день вже налагоджене співробітництво між 5 територіальними громадами, адміністративними центрами яких є міста обласного значення та 6 сільськими, селищними територіальними громадами з різних областей України. Він підкреслив важливість того, що громади співпрацюватимуть у різних напрямках: туристичний сектор, управління твердими побутовими відходами, місцевий економічний розвиток. Усі напрацьовані проєкти сприятимуть соціально-економічному розвитку і спрямовані на забезпечення комфортного та безпечного середовища для жителів цих громад.
Також заступник директора програми «U-LEAD з Європою» підкреслив, що співпраця з Асоціацією міст України є продуктивною, тому можна говорити про перспективи продовження такого співробітництва в рамках різних проєктів.
 
Людмила Даменцова наголосила, що якісні результати співпраці були досягнуті саме завдяки ефективній діяльності експертів та бажанню територіальних громад покращувати умови життя в своїх громадах. Наразі ж в рамках проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами»:
  • розроблені та підписані 5 меморандумів;
  • розроблені договори про співробітництво та проєктні заявки;
  • визначені джерела фінансування для впровадження проєктів.
 
Потім представники громад-учасниць проєкту щодо налагодження співробітництва презентували свої проєкти:
1. Презентацію щодо співробітництва Івано-Франківської та Ямницької територіальних громад представили заступник Ямницького сільського голови Микола Зелінський та начальник відділу проєктів місцевого самоврядування Мар’яна Підгаєцька.
  • Презентація «Налагодження якісного співробітництва між Івано-Франківською та Ямницькою територіальними громадами» (переглянути)
2. Напрацювання щодо співробітництва Славутицької, Михайло-Коцюбинської, Любецької територіальних громад презентував Віктор Шевченко, перший заступник Славутицького міського голови.
  • Презентація «Налагодження якісного співробітництва між Славутицькою, Михайло-Коцюбинською, Любецькою територіальними громадами» (переглянути)
3. Заступник Мирівського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Полозок і юрисконсульт виконавчого комітету Марганецької міської ради Ганна Карасир представили проєкт співробітництва між Марганецькою та Мирівською територіальними громадами.
4. Лариса Шегіда, заступник Южненського міського голови- керуюча справами міськвиконкому, виступила з презентацією напрацювань щодо співробітництва Южненської та Коблівської територіальних громад.
  • Презентація «Налагодження якісного співробітництва між Южненською міською та Коблівською сільською територіальними громадами» (переглянути)
5. Презентацію проєкту співробітництва Яремчанської та Делятинської територіальних громад представили Олеся Герасим, начальник відділу інвестиційної політики виконавчого комітету Яремчанської міської ради і Назар Верстюк, спеціаліст І категорії відділу фінансів та соціально-економічного розвитку виконавчого комітету Делятинської селищної ради.
  • Презентація «Налагодження якісного співробітництва між Яремчанською та Делятинською територіальними громадами» (переглянути)
Наприкінці заходу учасники підсумували результати проведеної роботи, а модератор онлайн-засідання Людмила Даменцова подякувала усім за співпрацю та побажала представникам громад успіху в реалізації проєктів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)