09 / Жовтень, 2023

04 жовтня 2023 року представники Асоціації міст України взяли участь в онлайн заході на тему «Як фінансувати партнерство між угорськими та українськими муніципалітетами».

Захід організований Угорською національною асоціацією органів місцевого самоврядування (TÖOSZ), Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у межах Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

До зустрічі долучилися близько 30 учасників: представники угорських та українських муніципалітетів, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), національної асоціації органів місцевого самоврядування (TÖOSZ), Асоціації міст України (АМУ), представники посольства України в Угорщині.

Темою заходу стало обговорення можливостей, які відкриває міжнародне партнерство на рівні самоврядування задля відбудови України у післявоєнний період, а також знайомство представників угорських муніципалітетів - членів TÖOSZ, із потребами та досвідом українських територіальних громад.

Учасники зустрічі обговорили розвиток якісного довготривалого партнерства за підсумками попередніх зустрічей та участі в навчальному візиті представників українських громад до муніципалітетів Угорщини. Українсько-угорське партнерство спрямоване на спільний розвиток територіальних громад, довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

З української сторони громади-учасниці Проєкту представили:

Світлана Горошко, секретар Лебединської міської ради, в.о. Лебединського міського голови, (Сумська область), громада є партнером муніципалітету Папа.

Світлана Маслак, перший заступник Оржицького селищного голови (Полтавська область),  громада в межах Проєкту співпрацює з муніципалітетом Будакесі.

Віталій Ключник – перший заступник Бишівського сільського голови (Київська область), громада є партнером муніципалітету Бачалмаш.

 

Лебедин – Папа

Тамаш Альдозо, очільник муніципалітету Папа, зазначив, що українське суспільство настільки вразило їхню громаду, що муніципалітет вирішив цілою делегацією відвідати Лебедин, щоби поділитись досвідом впровадження інфраструктурних проєктів.

Світлана Горошко також висловила щире захоплення сміливістю представників муніципалітету Папа відвідати прикордонну з рф Сумщину. Вона зазначила, що за сприяння експертів Асоціації міст України розроблено проєкти капітального ремонту міської лікарні та ремонту укриття, які впроваджуватимуться спільно з партнерами.

Також у пріоритеті громади - будівництво нової свердловини для забезпечення питною водою мешканців територіальної громади, адже старий водогін не справляється.

Світлана Горошко, підбиваючи підсумок наголосила, що на сесії міської ради ратифіковано меморандум про співпрацю між Лебедином і Папою, і вона сподівається на його підписання вже найближчим часом.

 

Оржиця – Будакесі

Світлана Маслак стисло презентувала сьогодення громади, подякувала муніципалітету Будакесі за гостинний прийом і насичену змістовну програму перебування. Зазначила, що, за підсумками візиту, визначено спільний проєкт з придбання комунальної техніки для КП «Оржицький водоканал», який розроблено за сприяння фахівців Асоціації міст України. Його вартість становить 774 тис. євро, за які будуть придбані 7 одиниць сучасної комунальної техніки, що дозволить суттєво збільшити ефективність роботи комунального підприємства і зрештою дозволить надавати мешканцям громади більш якісні послуги та покращить стан довкілля. Громада готова до співфінансування цього проєкту.

Наступний проєкт – ремонт водогону, вартість якого становитиме близько 2 млн євро через значний об’єм робіт.

Левенте Сюкешд, представник муніципалітету Будакесі, наголосив, що угорці вражені відданістю українців відстоювати свою свободу такою високою ціною. «Ми розуміємо, що ви потребуєте допомоги, тож готові зробити все можливе для цього», - сказав він. І закликав сторони не лише говорити, але і діяти.

 

Бишів – Бачалмаш

Віталій Ключник зазначив, що через перебування Бишівської громади в зоні ведення активних бойових дій, інфраструктура і житлові будинки зазнали нищівних руйнувань.

Стратегічним для громади є відновлення системи водопостачання і водовідведення, яку зруйновано вщент. Кошторис проєкту становить близько 5 млн євро через значний обсяг робіт і відсутність необхідної техніки, у тому числі комунальної.

Звичайно ж громада готова співфінансувати цей проєкт. Після демонтажу старої системи і прокладання нових водопровідних мереж понад 4 тисячі обійсть отримають доступ до якісної питної води.

Представники муніципалітету Бачалмаш, зокрема Еріка Хорват, також висловили готовність співпрацювати з Бишівською громадою над спільними проєктами.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)