22 / Квітень, 2021
22 квітня 2021 року у онлайн форматі відбулося установче засідання фахової мережі Асоціації міст України з питань  місцевого економічного розвитку. Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю».
Участь у засіданні взяли 85 представників органів місцевого самоврядування: заступники сільських, селищних, міських голів, керівники (представники) відповідних структурних підрозділів сільських, селищних, міських рад.
Фасилітатором заходу виступив Євгеній Шаповалов, експерт з питань місцевого економічного розвитку Асоціації міст України. Відкриваючи засідання, експерт АМУ зазначив, що секція АМУ з місцевого економічного розвитку – це перш за все середовище однодумців-професіоналів, які систематично зустрічаються для обміну практичним досвідом та професійними знаннями. Розвиток мережі дозволить представникам ОМС вибудувати горизонтальні зв’язки та набути нових знань та практичних навичок для розвитку економіки на базовому рівні.
Він ознайомив присутніх з метою створення фахової мережі з питань МЕР, основними напрямами, завданнями та пріоритетами її діяльності. В рамках роботи мережі відбуватимуться онлайн зустрічі з обміну практичним досвідом та професійними знаннями, дати та теми яких визначатимуться учасниками мереж на попередньому засіданні. Саме під час таких зустрічей напрацьовуватимуться  питання порядків денних діалогових заходів. На такі заходи запрошуватимуться представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, профільних громадських організацій. Фахівці органів місцевого самоврядування, які працюють в рамках мережі, долучатимуться до діалогових заходів як спікери та/або учасники.
  
Євгеній Шаповалов повідомив учасників про актуальні зміни до порядку підготовки та подання на розгляд регіональних комісій проєктів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році. Акцентував увагу на умовах співфінансування проєктів з місцевих бюджетів, на критеріях відбору та оцінювання тощо (ПРЕЗЕНТАЦІЯ).
«Децентралізація передбачає рівність повноважень та обов’язків територіальних громад – від обласного центру до невеликої сільської громади. Водночас органи місцевого самоврядування вступатимуть у конкуренцію за ресурси, інвестора та, що найголовніше, за людей, які можуть приїхати жити та працювати у громаді. Використання таких інструментів як ДФРР дозволить реалізувати інфраструктурні проєкти, що в кінцевому результаті повинні забезпечувати високий рівень надання публічних послуг та зробити територію інвестиційно привабливою та комфортною для проживання», - розповів Євгеній Шаповалов. Також експерт АМУ наголосив на необхідності стратегічного планування у громадах.
До дискусії долучився Максим Мартьянов, Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради. Він презентував досвід Вінницької громади зі стратегічного планування. Місто має затверджені Концепцію інтегрованого розвитку 2030, Стратегію розвитку 2030, Антикризову програму підтримки громади у період пандемії. Ці документи в першу чергу створені з метою цілісного розвитку громади у всіх сферах життєдіяльності - мобільності, послугах, економічного зростання, організації соціального і культурного життя, просторового планування тощо (ПРЕЗЕНТАЦІЯ 1, ПРЕЗЕНТАЦІЯ 2).
 
У ході заходу були напрацьовані пропозиції щодо питань наступних засідань мережі. Так, учасники запропонували розглянути питання стратегічного планування у громадах, створення та функціонування індустріальних парків, розвитку малого та середнього бізнесу у громадах  тощо.
Підводячи підсумки, експерт АМУ Євгеній Шаповалов подякував всім за активну участь і цікаве спілкування, та закликав фахівців з місцевого економічного розвитку до плідної співпраці: «Участь у фаховій мережі дозволить муніципалітетам не лише дізнаватись про законодавчі ініціативи, а й бути активними учасниками напрацювання проєктів нормативно-правових актів у сфері місцевого економічного розвитку, сигналізувати про проблемні питання, що потребують оперативного вирішення, брати участь у діалогових заходах із центральними органами виконавчої влади».
 
Онлайн-захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
 
Нагадаємо, Асоціація міст України в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» оновила склад фахових секцій.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)