03 / Лютий, 2023

1 лютого 2023 року Асоціація міст України провела засідання фахової мережі з питань відновлення муніципальної інфраструктури в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 
У засіданні взяли участь 52 представники органів місцевого самоврядування: міські, селищні, сільські голови, їх заступники та керівники структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад. 
 
Учасники засідання проаналізували проблемні питання, які стоять перед місцевим самоврядуванням для відновлення муніципальної інфраструктури та сформували пропозиції щодо їх вирішення. 
 
Модерувала захід Тетяна Мельник, експертка з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України.
 
 
Павло Кузьменко, Охтирський міський голова, окреслив проблеми відновлення критичної й комунальної інфраструктури громад, які зазнали руйнувань під час військової агресії російської федерації. Серед яких назвав:
  • організація обстеження пошкоджених та зруйнованих об’єктів; 
  • пошук виконавця та оплата робіт з обстеження;
  • недостатність фінансування для відновлення об’єктів інфраструктури (для електро-, водо, теплозабезпечення, житла, об’єктів охорони здоров’я та освіти, доріг, мостів тощо).
 
Людмила Бірюкова, Великописарівська селищна голова, наголосила на ще одній проблемі для громад, які знаходяться в зоні бойових дій або були окуповані, - великий обсяг робіт з розмінування, виявлення та ліквідації вибухових предметів.
 
Ольга Цицюра, секретар Зеленодольської міської ради додала, що громади, які перебувають під постійними обстрілами, потребують спеціальної техніки для розбору завалів і відбудови зруйнованих об’єктів. Також вона підтримала озвучені раніше проблемні питання.
 
Тетяна Гайдар, начальниця відділу аналізу, прогнозування та регуляторної політики департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, озвучила проблемні питання статистичного забезпечення на рівні територіальних громад для планування відновлення та розвитку. За її словами, одним із основних джерел такої інформації є дані Головного управління статистики у Сумській області, з яким виконавчі органи Сумської міської ради працюють на договірних засадах. Але у щомісячних статистичних бюлетенях міститься інформація за дуже обмеженим переліком показників по Сумській  міській тергромаді. За таких умов виконавчі органи Сумської міської ради не мають змоги здійснювати співставний аналіз показників з минулими періодами та прогнозувати з найменшою похибкою основні показники економічного і соціального розвитку на наступні роки, що використовуються безпосередньо при розробці стратегічних та програмних документів, зокрема з відновлення громади.
 
Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради ДУ Фонд енергоефективності, експерт з питань енергозабезпечення, реформатор житлово-комунальних господарств, доповіла про можливості програми «ВідновиДім». Вона зазначила, що програма передбачає повне відшкодування коштів на ремонт пошкоджених внаслідок російської агресії багатоквартирних будинків, у яких створено ОСББ. Пілотний етап програми "ВідновиДІМ" реалізується на території чотирьох областей – Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської. Також вона назвала вимоги до учасників, етапи впровадження, терміни дії, умови та обсяги фінансування.
 
Тетяна Мельник розповіла про напрями використання та попередні умови отримання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, що передбачений Законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”.
 
Відео засідання фахової мережі з питань відновлення муніципальної інфраструктури знаходиться в Регіональних відділеннях Асоціації міст України.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)