29 / Грудень, 2022
29 грудня Асоціація міст України спільно з Фондом державного майна України, державним підприємством "Прозорро.Продажі"  та представниками сільських, селищних і міських рад провела засідання фахової мережі з питань земельних відносин та комунального майна. Вебінар мав велику зацікавленість та потребу оговорення ряду важливих змін, адже налічував більше 100 учасників зі всієї України.
Метою заходу було обговорення (оновлення) розвитку сфери комунального майна та ряду секторальних проблем у цій галузі, а саме: реалізація нормативних актів на місцях в орендних відносинах комунального майна щодо надання пільг орендарям, які були призвані до  лав Збройних Сил України, оформлення "пунктів незламності", протирадіаційних укритів та інше.
Розпочала вебінар фасилітатор онлайн-заходу, експертка з питань земельних відносин та комунального майна Асоціації міст України Тетяна Медвецька, яка озвучила мету заходу та очікувані результати, організувала процес колективного обговорення проблематики галузі у групі.
Першим модератором виступила експертка ДП "Прозорро.Продажі" Марія Захаренко. Вона презентувала основні технічні зміни у роботі електронних сервісів при проведенні аукціонів з передачі майна в оренду. Презентаційні матеріали можна переглянути за посиланням.
Наступним модератором виступив заступник голови Фонду державного майна України Леонід Антонєнко, який розповів про роботу орендних відносин майна в період воєнного стану, повідомив про зміни, які очікують громади в 2023 році. Також заступник голови ФДМУ надавав кваліфіковані відповіді на запитання всіх учасників, звернув увагу на порядок нарахування пільг з наступного року, зміну індексації орендної плати та інші важливі норми.
Учасники заходу подискутували про важливість підписання документів за новими правилами в електонному вигляді.
Звертаємо увагу громад, що Фонд державного майна України розробив інструкцію про порядок підписання документів кваліфікованим електронним підписом (Інструкція).  
Представники громад активно долучалися до обговорення проблемних питань, описували різні ситуації в чаті вебінару, ділились проблематикою в роботі.
За результатами роботи запропоновано напрацювати основні шляхи вирішення проблемних питань, з якими стикаються органи місцевого самоврядування у сфері передачі в оренду комунального майна в період воєнного стану. Вирішено варіанти спрощення роботи на електронних сервісах під час проведення аукціонів, шляхом ознайомлення учасників з інструкцією з підписання документів в електронному вигляді. Обговорено питання звернення до Міністерства економіки України з приводу звільнення від орендної плати осіб, які вступили в ряди ЗСУ тощо.
Переглянути запис онлайн-заходу можна за посиланням.
Захід проводився в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)