17 / Квітень, 2024

У 2024 році протягом 3 місяців особи з особливими освітніми потребами не отримували підтримки з боку держави, а органи місцевого самоврядування були вимушені призупинити надання освітньо-корекційних послуг. Також існували заборгованості по виплаті заробітної плати спеціалістам, які надають такі послуги.

Асоціація міст України звернулась до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням невідкладно забезпечити надходження коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами до бюджетів територіальних громад і забезпечити перерахунок та збільшення обсягу цієї субвенції відповідно до зросту кількості дітей з особливими освітніми потребами.

9 квітня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 396 «Деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2024 році», згідно якої відбувся розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в обсязі 203 063,2 тис. гривень між громадами. У вересні 2024 року будуть розподілені 101 532,1 тис. гривень з урахуванням учнів з ООП, які розпочнуть навчання з нового року.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)