23 / Жовтень, 2023

19-20 жовтня 2023 року  Асоціація міст України провела дводенний Діалоговий захід з питань відкритого урядування у місті Луцьк.

Захід відбувся в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво»), що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та об’єднав близько 40 учасників з органів місцевого самоврядування, виконавчих органів, представників Мінцифри та Уповноваженого ВРУ з прав людини у Волинській області, громадських організацій, міжнародних програм та проєктів, військових адміністрацій.

Метою заходу стало формування та обговорення пропозицій щодо вирішення проблемних питань відкритого урядування, зокрема взаємодії з громадськістю в умовах правового режиму воєнного стану.


 
Юрій Вербич, заступник Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Луцької міської ради, звернувся до учасників з вітальним словом.

Із презентаціями «Smart city та Національної програми інформатизації. Законодавчий вимір та кейси муніципалітетів» виступили:
Віталій Кривчук, начальник відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської обласної державної адміністрації;
Галина Федончук, перша заступниця голови Вишнівської сільської територіальної громади;
Сергій Горблюк, державний експерт експертної групи формування Національної програми інформатизації директорату розвитку Національної програми інформатизації;
Петро Гоцалюк, керівник Волинського громадського об'єднання «Асоціація регіонального розвитку».
 
Юлія Спас, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області, розповіла про практичні аспекти реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» і роль органів місцевого самоврядування як розпорядників інформації.

Історіями успіху у взаємодії на прикладах громадянського суспільства та муніципалітетів (дорадчі органи, конкурси для інститутів громадянського суспільства, хаби) з учасниками заходу поділились:
Дмитро Рубан, перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
Оксана Киричук, регіональна координаторка Програми EGAP у Волинській області;
Віта Маленька, завідувачка сектору цифрової трансформації Бобровицької  міської ради;
Володимир Хорошев, заступник начальника відділу адміністрування системи якості департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради.

Інна Скляр, експертка з відкритого урядування Асоціації міст України, модераторка заходу, розповіла про роль Асоціації міст України у розробці Національного Плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2023-2024 роках» та наголосила на важливості участі муніципалітетів у сфері відкритого урядування, взаємодії та використанні інструментів електронної демократії в умовах воєнного стану та сформульованих пропозицій щодо вирішення означених питань.

Учасники заходу відвідали Луцький ЦНАП, де ознайомились із функціонуванням та переліком послуг центру, дізнались про сервіси взаємодії влади і громадськості Луцької міської ради.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)