24 / Травень, 2024

Воркшоп «Візія Маріуполя 2040: моделювання економічного відродження міста» відбувся 21 травня 2024 року в Києві на виконання Плану відродження міста «Mariupol Reborn».
 
Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, наголосив у своєму виступі на важливості збереження місцевого самоврядування територіальних громад, що забезпечує зв’язок місцевої влади з громадою та налагодження міжнародних партнерств задля відновлення муніципалітетів.


 
«Маємо вже сьогодні думати про те, щоб у майбутньому застосовувати модель справедливого механізму міжбюджетних трансфертів за горизонтально-вертикальним вирівнюванням, з розрахунку на одну особу», - зазначив О.Слобожан. 
 
Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України, презентувала Концепцію відновлення місцевого самоврядування, затверджену Правлінням Асоціації міст України 01 квітня 2024 року, та наголосила, що задля наповнення місцевих бюджетів необхідно надати органам місцевого самоврядування можливість створювати умови для розвитку бізнесу на території та контролювати адміністрування зборів податків до місцевих бюджетів. Вона підкреслила, що для майбутнього відновлення муніципалітети повинні підготувати стратегічні та проєктні документи, яких має бути мінімум шість, що дасть можливість претендувати на отримання державних та (чи) міжнародних ресурсів під конкретні обʼєкти.


 
Участь у заході взяли народні депутати, представники центральної та місцевої влади, експерти, науковці та представники муніципалітетів Польщі. 
 
У межах воркшопу нідерландський урбаніст Фулко Трефферс презентував урбаністичне бачення Маріуполя, відбулися дві панельні дискусії щодо підходів до відновлення та активації економіки міста, під час яких були представлені бачення держави, муніципалітету, бізнесу, асоціацій та мешканців.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)