13 / Вересень, 2021
Атлас "Діабет в Україні" - це унікальне видання, яке містить комплексну інформацію для ухвалення рішень щодо стратегії реагування на розповсюдження діабету в Україні, а також має стати надійним джерелом достовірних доказів про вплив діабету на здоров’я нації та економіку країни. Асоціація міст України долучилася до підготовки першого випуску видання Української діабетичної федерації "Діабет і життя". Атлас створено для тих, хто ухвалює рішення, формує політику, встановлює пріоритети і розподіляє бюджети в області охорони здоров’я щодо лікування і профілактики діабету. Збірник наводить базові національні дані про діабет, починаючи з 1995 року. На жаль, інформація про діабет 2 типу обмежена і доступна лише до 2016 року.
АМУ сподівається, що Міністерство охорони здоров'я України врахує інформацію, наведену в Атласі, зокрема, в контексті реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового діабету з жовтня 2021 року.

Епідемія діабету щорічно забирає життя 4,2 мільйонів життів, що втричі більше, аніж COVID-19 за 2020 рік. За останнє десятиліття поширеність цукрового діабету 1 та 2 типу серед людей у віці 20–79 років зросла з 151 млн (4,6% світового населення на той час) до 463 млн (9,3%). Без достатніх заходів для боротьби з епідемією діабету ця цифра зростатиме, і за експертними оцінками до 2045 року кожен 10-й житель планети може поповнити ряди людей з діабетом. 
Негативний вплив діабету виходить далеко за межі здоров’я та благополуччя населення, він також призводить до значних прямих та непрямих витрат на охорону здоров’я, згубних витрат людини з власної кишені, завчасної втрати працездатності та зниження продуктивності праці. За останніми даними Діабетичного Атласу Міжнародної діабетичної федерації, глобальні витрати на діабет у 2019 році склали $ 760 млрд та можуть сягнути $825 млрд до 2030 року. Цукровий діабет швидко розповсюджується у всьому світі, не зважаючи ні на соціально-економічний статус, ні на національні кордони. Від діабету, на відміну від COVID-19 , не убезпечує ні карантин, ні маска. Крім того, значна частина фінансування забезпечення ліками хворих на цукровий діабет лягає на органи місцевого самоврядування.
АМУ постійно наголошує на проблемі наявного дефіциту коштів для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування цукрового діабету та вважає, що хворі на цукровий діабет потребують першочергово забезпечення необхідними ліками.

Аналітичний центр АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)