31 / Травень, 2023

Асоціація міст України повторно звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо усунення проблем перетину кордону депутатами місцевих рад та посадовцями місцевого самоврядування, створених пунктом 214 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 року №69 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».

У своєму зверненні від 06 лютого Асоціація міст України звертала увагу Прем’єр-міністра України на те, що ухваленими змінами необґрунтовано обмежено право перетину кордону депутатам місцевих рад та керівникам структурних підрозділів, у тому числі, жінкам та не військовозобов’язаним особам. 

Наявність такої проблеми та необхідність її вирішення обговорювалася також під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який відбувся у Львові 04 березня 2023 року. За результатами засідання Конгресу було рекомендовано Кабінету Міністрів України опрацювати пропозиції щодо внесення змін до окремих положень Правил перетинання державного кордону громадянами України для вдосконалення порядку перетинання кордону представниками місцевого самоврядування.

Попри це, на даний час проблема з обмеженням для виїзду за кордон депутатам місцевих рад та керівникам структурних підрозділів не у службове відрядження не вирішена.

До Асоціації продовжують звертатися органи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад та посадові особи місцевого самоврядування з проханням сприяти вирішенню проблеми обмежень для виїзду за кордон.

Враховуючи численні звернення від органів місцевого самоврядування Асоціація міст України повторно звернулася до Прем’єр-міністра України  щодо внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57.

Запропоновані зміни дозволять під час воєнного стану виїзд за кордон не у службове відрядження:

  • депутатам місцевих рад, які не є військовозобов’язаними;
  • посадовим особам місцевого самоврядування, які не є військовозобов’язаними.

Асоціація міст України сподівається, що Кабінет Міністрів України врахує надіслані пропозиції та якнайшвидше врегулює негативну ситуацію, яка утворилася у зв’язку з необгрунтованим додатковим обмеженням права на перетин кордону під час дії воєнного стану для окремих категорій  представників місцевого самоврядування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)