14 / Березень, 2023

Про необхідність внесення змін до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №284 від 19.04.1993 р. (надалі - Порядок) говорили 14 березня 2023 року в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

В нараді під головуванням Представника Уповноваженого з соціальних та економічних прав Олени Колобродової взяли участь представники понад 40 громад з шести областей України, які брали участь в проведеному представниками Уповноваженого опитуванні.

Експертка з питань земельних ресурсів та комунального майна Асоціації міст України Тетяна Медвецька презентувала напрацьовані типові документи та зразки листів у збірнику «Методичні рекомендації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель органами місцевого самоврядування», які є доступні для використання представниками громад.

Директор Департаменту моніторингу додержання соціальних та економічних прав Секретаріату Світлана Глущенко повідомила про проведений моніторинг щодо додержання Порядку, який встановив, що визначення та стягнення збитків по всій державі проводиться з різним застосуванням Порядку.

За підсумками проведеної наради, її учасники вирішили звернутись до Міністерства аграрної політики та продовольства України з пропозицією викласти у новій редакції Порядок та привести його у відповідність до сьогоденних потреб та необхідності відшкодування завданих рф збитків й ефективного відновлення громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)