12 / Червень, 2020
Робочі групи Яремчанської та Делятинської територіальних громад Івано-Франківської області провели спільне засідання в рамках реалізації проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Програмою «U-LEAD з Європою».
12 червня відбулося третє спільне засідання робочих груп громад в режимі онлайн. Робоча зустріч розпочалася із вітальних слів та підписання Меморандуму про співробітництво територіальних громад Делятинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області та Яремчанської міської ради Івано-Франківської області. Від Яремчанської міської ради учасників зустрічі привітав та поставив свій підпис під Меморандумом Тарас Клим’юк, перший заступник Яремчанського міського голови. Від громади Делятина учасників зустрічі привітав селищний голова Богдан Клим’юк, він підписав і поставив печатку на Меморандумі. Представники територіальних громад відмітили те, що вперше в своєму житті підписують документи онлайн.
Доопрацьовану після другого засідання робочих груп ідею спільного проєкту громад представила Олеся Герасим, начальник відділу інвестиційної політики Яремчанської міської ради. До презентації проєкту приєднався також Назар Верстюк, спеціаліст І категорії відділу фінансів та соціально-економічного розвитку Делятинської громади. Мета потенційного спільного проєкту громад фсормульована наступним чином: «сприяння економічного зростанню регіону шляхом розвитку туристичного потенціалу, а саме розбудова туристичної інфраструктури (мережа зіплайнів та інших туристичних атракцій на гірських хребтах на території громад)». В рамках проєкту планується створення комплексної туристичної інфраструктури через відновлення наявної інфраструктури (стежки, дороги, мости, джерела) та створення нової (нові туристичні маршрути, канатний парк, новий туристичний об'єкт – «Остання криївка», кемпінги та відпочинкові зони, облаштування пляжу і оглядових веж та будівництво мережі ZipLine).
Розроблений проєкт сприятиме створенню конкурентноспроможного туристичного продукту, збільшенню кількості туристів, розвитку місцевого малого та середнього бізнесу, розвитку фермерських господарств, підвищення рівня зайнятості населення громад, збільшення доходів місцевих бюджетів.
Після презентації та обговорення ідеї проєкту учасники обговорили пропозиції щодо Договору про співробітництво Яремчанської міської та Делятинської селищної територіальних громад. Також були розглянуті презентаційні матеріали для спільного підсумкового засідання 5 територіальних громад, в яких впроваджується проєкт. Після цього Олеся Герасим та Назар Верстюк презентували наступні кроки із впровадження проєкту співробітництва Яремчанської та Делятинської територіальних громад. Експерт проєкту Андрій Залужний виступив модератором онлайн засідання.
Наприкінці зустрічі учасники двох робочих груп підтвердили готовність втілити напрацьовану спільну ідею проєкту.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)