16 / Червень, 2023

Резолюція Європейського парламенту від 15 червня 2023 року щодо сталої реконструкції та інтеграції України до євроатлантичної спільноти (2023/2739(RSP)) зафіксувала незмінність позиції Європейського Союзу в тому, що органи місцевого самоврядування є однією з головних підвалин будь-якого демократичного режиму та продемонструвала готовність європейських політиків продовжувати боротьбу за свободи й цінності, що захищаються сьогодні в Україні, як в боротьбі з агресором, так і у відновленні України після нашої Перемоги.

В пункті 15 Резолюції Європарламент закликав український уряд продовжувати зміцнювати місцеве самоврядування та звернув увагу на Асоціацію міст України та Європейський альянс міст і регіонів для відновлення України, як важливі складові майбутньої реконструкції, відбудови та відновлення. 

Важливість прозорої архітектури управління, підзвітності та надійного фінансового управління, визначені в пункті 16 Резолюції Європарламенту, вимагають збереження досягнень реформи децентралізації, в тому числі незалежності й відповідальності місцевого самоврядування як окремої частини публічної влади.

В пункті 17 Резолюції Європарламент застерігає від внесення змін до законодавства на користь окремим особам за рахунок рівних умов та прозорості та закликає президента Зеленського не підписувати законопроєкт 5655 про містобудівну діяльність.

Пункт 18 Резолюції підкреслив важливість місцевого самоврядування в забезпеченні прав громадян, в тому числі внутрішньо переміщених осіб і біженців, на участь в управлінні державними справами.

Європарламентарі в пункті 19 Резолюції повторили вимогу залучати представників місцевого самоврядування та громадянського суспільства в Україні, а також дотримання найвищих стандартів прозорості та підзвітності в процесах відновлення та реконструкції.

Асоціація міст України дякує кожному європарламентарю за підтримку Резолюції та Європейському парламенту за допомогу Україні в боротьбі з рф, за партнерство в проведенні реформи децентралізації й за сталу співпрацю для розвитку місцевого самоврядування України!

Резолюція на сайті Європейського парламенту.
Український переклад Резолюції можна переглянути тут

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)