05 / Червень, 2020
Реалізація проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», що впроваджується АМУ спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» в Южненській міській та Коблівській сільській громадах завершується низкою конкретних домовленостей. В рамках третього спільного онлайн–засідання в Южненській міській та Коблівській сільській територіальних громадах 5 червня 2020 року  відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між громадами та Договору про співробітництво територіальних громад у формі спільного проєкту «Придбання спеціалізованої техніки та обладнання  для запровадження сучасної системи управління твердими побутовими відходами спільного проєкту територіальної громади міста Южне Одеської області та Коблівської сільської об’єднаної територіальної громади Березанського району Миколаївської області».
Під час підписання Меморандуму про співпрацю та Договору про співробітництво Южненський міський голова Володимир Новацький зазначив, що територіальна громада міста Южне із Коблівською громадою об’єднані тісними економічними, соціальними зв’язками. Багато людей із Коблево працюють у місті Южне і навпаки. Южненсько-Коблівська агломерація сформована давно, тому співробітництво вже відбувається, але 5 червня було підтверджене документально. Завдяки проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами» вдалося закріпити основні напрями подальшої співпраці та вийти за рамки одного регіону, окресливши формат Южненсько-Коблівського приморського субрегіону, який може залучати сусідні громади Одеської та Миколаївської областей для реалізації спільних проєктів, в тому числі у сфері туризму.
Коблівський сільський голова Володимир Панич зазначив, що вперше за довгі роки вдалося дуже конкретно домовитися про реалізацію спільного проєкту, направленого на підвищення ефективності поводження з твердими побутовими відходами на приморській території, що охоплює Южненсько-Коблівський приморський субрегіон. І ця можливість виникла завдяки проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», що реалізується АМУ спільно з Програмою «U-LEAD з Європою». В результаті експертної підтримки розроблений не лише Меморандум про співпрацю, а й проєктна пропозиція, яка буде подана як на конкурс ДФРР, так і інші конкурси національних та міжнародних інституцій. Це перший спільний проєкт в сфері поводження з ТПВ, але він покладе початок до подальших спільних дій, направлених не тільки на збір, транспортування, але й переробку ТПВ .
Експерт проєкту Людмила Євсєєва презентувала присутнім остаточний варіант проєктної пропозиції «Придбання спеціалізованої техніки та обладнання  для запровадження сучасної системи управління твердими побутовими відходами спільного проекту Южненської міської територіальної громади Одеської області та Коблівської сільської об’єднаної територіальної громади Березанського району Миколаївської області». Також вона презентувала учасникам Дорожню карту щодо подальшої реєстрації Договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проєкту в Реєстрі договорів про співробітництво територіальних громад.
На завершення онлайн-засідання  учасники визначили такі домашні завдання:
  • Коблівській сільській раді зареєструвати вищезазначений Договір у Реєстрі договорів про співробітництво територіальних громад, направивши до Мінрегіону відповідний лист та один примірник Договору.
  • Коблівській сільській раді подати проєктну пропозицію на розгляд Миколаївської регіональної комісії ДФРР.

  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)