15 / Березень, 2017
Вчора, 14 березня, Верховна Рада прийняла законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520).    
Упродовж 2015-2016 років у країні було утворено 366 об'єднаних територіальних громад. Їх формування відбувається на підставі на підставі положень Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Утім, існують деякі питання щодо утворення ОТГ у разі розташування територіальних громад, що об'єдналися, на територіях різних районів. «Досі ЦВК відмовлялася призначати перші вибори у ОТГ, сформованих на базі територіальних громад суміжних районів, а також навколо міст обласного значення, посилаючись на необхідність попереднього внесення Верховною Радою змін у межі відповідних районів. За 2015-2016 рік такі відмови отримали біля 40 вже сформованих об’єднаних територіальних громад»,  – зазначив аналітик Асоціації міст України Володимир Пархоменко.
І саме законопроект №5520 має врегулювати ці питання. Документ передбачає можливість утворення ОТГ, розташованих на територіях суміжних районів, без зміни меж цих районів, а також визначає послідовність дій в процесі призначення перших місцевих виборів у таких ОТГ. «ЦВК позбавлена навіть формальних підстав для відмов у призначенні виборів», – підкреслює Володимир Пархоменко. Цей законопроект надасть можливість об’єднаним територіальним громадам нарешті провести перші місцеві вибори і розвиватися далі. Вони отримають фінансування з центрального бюджету на інфраструктурні проекти, на будівництво шкіл та дитячих садків, на ремонт доріг тощо. «Цей закон є нагальним і необхідним для подальшого розвитку місцевого самоврядування. Нам треба продовжувати децентралізаційну реформу, результати якої  вже відчувають мешканці 366 об'єднаних громад. Тому новий закон дає суттєвий імпульс прискоренню децентралізаційної реформи», - зазначив Володимир Пархоменко.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)