24 / Травень, 2023

Постановою Уряду від 28 квітня 2023 року № 419 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.

Пунктом 3 Порядку визначено, що субвенція спрямовується виключно на реалізацію проєктів, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом захисних споруд цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти. Абзацом п’ятим пункту 4 Порядку зазначена умова використання такої субвенції  - «завершення реалізації проєкту до кінця поточного року.».

Будівництво, реконструкція та реставрація таких об’єктів здійснюється за розробленою проєктно-кошторисною документацією, до початку будівельно-монтажних робіт необхідно:

  • визначити підрядну організацію для розробки проєктної документації за результатами проведення процедури публічної закупівлі (орієнтовно 1 місяць);
  • здійснити збір вихідних даних, а саме інженерно-геологічні вишукування, технічні умови на приєднання об’єкта до зовнішніх інженерних мереж, топографо-геодезичне знімання, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та інші (орієнтовно 1 місяць);
  • розробити, погодити, затвердити проєктно-кошторисну документацію та провести її комплексну державну експертизу (орієнтовно 2 місяці);
  • визначити підрядну будівельну організацію за результатами проведеної процедури публічної закупівлі (орієнтовно 1 місяць).

Отже, будівельні роботи можна буде почати не раніше ІV кварталу 2023 року.

Будівництво, введення в експлуатацію та постановка на облік такого об’єкту за попередніми оцінками може скласти щонайменше 2 місяці. Орієнтовні терміни завершення проєкту не раніше грудня 2023 року, що ставить під ризик порушення Порядку субвенції, а саме реалізації проєкту до кінця поточного року.

Зважаючи на зазначене, Асоціація міст України звернулась до Кабінету Міністрів України з ініціативою внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік» доповнивши розділ «Прикінцеві положення» таким пунктом:

«Залишки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції».

Раніше Асоціація міст України захищала можливість використання залишків освітньої субвенції муніципалітетами.

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)