20 / Січень, 2021
20 січня відбулося чергове засідання Робочої групи Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з підготовки до другого читання законопроєкту №3475 "Про адміністративну процедуру".
Позицію Асоціації міст України представляла експертка з правових питань Інна Скляр.
На засіданні учасники повернулися до розгляду спірних моментів ст. 85 та 86 щодо визнання протиправного адміністративного акта недійсним та перегляд адміністративного акта за нововиявленими обставинами. Багато дискусій точилося навколо виконання адміністративного акта адміністративним органом. Так, законопроєктом в першому читанні передбачалося, що адміністративний акт, спрямований на виконання будь-якої дії чи утримання від будь-яких дій, може бути примусово приведений у виконання за допомогою застосування заходів примусу, передбачених частиною другою цієї статті, за винятком випадків, коли за законом примусове виконання адміністративного акта здійснюється виключно на підставі рішення суду. Також було передбачено три заходи впливу: виконання дій за рахунок зобов’язаної особи — адресата адміністративного акта; грошове стягнення; безпосередній примус у порядку, визначеному законами. Як компроміс було визначено, що замість примусу має використовуватись визначення «вплив».
Наступне засідання Робочої групи відбудеться в онлайн форматі 22 січня 2021 року.
Ознайомитися з таблицею правок можна за посиланням. Пропозиції та зауваження до законопроєкту органи місцевого самоврядування можуть надсилати на електронну адресу i.sklyar@auc.org.ua.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)