08 / Квітень, 2020
8 квітня Уряд на засіданні ухвалив рішення про створення Ради з питань економічного розвитку України, яка буде розробляти стратегію виходу країни з коронокризи, а також подальшого економічного розвитку України. На базі Ради буде сформовано аналітичну, дискусійну і економіко-стратегічну платформи, до якої увійдуть народні депутати, експерти, науковці та ін. Втім Асоціація міст України, яка представляє інтереси органів місцевого самоврядування, до складу Ради не долучена.
Очолить Раду Глава Уряду. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства виконуватиме функції заступника. До складу також увійдуть академіки, доктори наук, професори, міжнародні експерти. А саме заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, старший науковий співробітник Атлантичної ради США, професор Колумбійського університету, директор державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України», директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України тощо. Передбачається, що створення Ради сприятиме подоланню кризових явищ в національній економіці та формуванню основних напрямів економічної політики держави для зростання добробуту населення.
Основні завдання Ради:
  • вивчення проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері економічного розвитку, а також визначення шляхів, механізмів та способів їх вирішення;
  • забезпечення координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади;
  • удосконалення нормативно-правової бази;
  • розроблення пропозицій для реалізації сприятливої кредитної, податкової та митної політики тощо.
Крім цього, Рада буде аналізувати причини виникнення проблем у сфері економічного розвитку, здійснювати моніторинг реалізації державної політики, вивчати результати роботи центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в подоланні кризових явищ в національній економіці. Також вона буде займатися розробкою пропозицій та рекомендацій до проєктів нормативно-правових актів з питань економічного розвитку та подавати їх на розгляд Кабміну.
 
Асоціація міст України наголошує, що економічний розвиток країни залежить від економічного розвитку на місцевому рівні, адже інвестиційний клімат, робочі місця, додана вартість - все це формується в муніципалітетах. АМУ вважає, що створення Ради з питань економічного розвитку України без залучення місцевого самоврядування є помилковим підходом: як показує важкий досвід України з подолання пандемії, місцеві бюджети вкрай постраждали в тому числі і від рішень, прийнятих на державному рівні. Місцеве самоврядування не стоїть осторонь та активно долучається до протидії COVID-19. Тому врахування думки органів місцеого самоврядування під час розробки заходів з “реанімації” економіки є необхідним, оскільки це стосується їх безпосередньо.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)