27 / Березень, 2020
Із запровадженням карантину робота над змінами адміністративно-територіального устрою не зупинилася. Всі перейшли у новий формат віддаленої роботи з використанням можливостей електронного документообігу, соцмереж, обміну інформацією за допомогою електронної пошти.
Так, обговорення базового рівня місцевого самоврядування в регіонах фактично завершено і вже проєкти перспективних планів формування територій громад областей, подані обласними державними адміністраціями до Кабміну. Відповідальним за даний напрямок визначено Міністерство розвитку громад і територій. Саме Мінрегіон опрацьовує надані перспективні плани на предмет відповідності Методиці формування спроможних громад та врахування зауважень, висловлених на консультативних нарадах при Мінрегіоні.
Наступний етап – погодження проєктів перспективних планів міністерствами та асоціаціями. Так, до Асоціації міст України вже надійшли проєкти перспективних планів Хмельницької, Луганської, Житомирської, Миколаївської, Чернівецької, Волинської, Харківської областей. По цим перспективним планам надано висновки з урахуванням позицій членів АМУ, висловлених під час загальних зборів, які провели регіональні відділення АМУ та за пропозиціями регіональних відділень відповідно. Також зараз опрацьовуються перспективні плани Донецької, Івано-Франківської, Херсонської, Вінницької областей. Найближчим часом мають надійти на погодження ще 13 перспективних планів . Після погодження проєкти перспективних планів розглядатимуться Урядом, але поки важко говорити з упевненістю, коли це буде точно.
Паралельно розпочався процес обговорення формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня. Вже відбулося дві онлайн наради, до участі в яких залучена і Асоціація міст України.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)