05 / Вересень, 2017
4 вересня 2017 року в м. Києві відбулась Всеукраїнська конференція «Молодіжна політика в умовах децентралізації», організована Міністерством молоді та спорту України у співпраці з  програмою "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 
Конференцію відкрили Марат Кюрчевський, керівник програм з децентралізації та місцевого самоврядування відділу сприяння розвитку демократії і врядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), та Беррі Рід, директор програми міжнародної технічної допомоги «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

 

На захід були запрошені представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, ОТГ, міжнародних донорських проектів і організацій, експерти, науковці, активна молодь. Саме ці люди працювали над тим, якими мають бути мета, функції, повноваження та джерела фінансування молодіжної політики на різних рівнях.
Про реалізацію молодіжної політики в умовах децентралізації розповів заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема. Крім того, він презентував результати опитування молоді щодо їхньої обізнаності з питань децентралізації (аналітичні матеріали опитування додаються).

Директор департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов розповів учасникам про перебіг реформи децентралізації та її основні здобутки.
Про практичний досвід роботи йшлось у доповіді Олександра Корінного, голови Асоціації обʼєднаних територіальних громад, Новоукраїнського міського голови.

Участь у заході також взяла аналітик АМУ Людмила Мозгова, яка розповіла про роль молодіжних організацій у розвитку громад України, презентувала кращий досвід забезпечення молодіжної політики на місцях та повідомила про заходи АМУ, спрямовані на підтримку молоді (презентація додається).
Своє бачення молодіжної політики розкрили Сергій Замідра, голова Комісії з питань фізичної культури та спорту Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Немішаївський селищний голова, та Ірина Жарова, директор Кіровоградського обласного інформаційно-ресурсного центру.
Учасники заходу вивчили досвід організації молодіжної роботи представників молоді ОТГ, а також працювали над удосконаленням Моделі реалізації молодіжної політики на рівні міста/селища/села (додається), яку презентувала Тетяна Бондар, директор Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка. Зокрема, було обговорено, які послуги для реалізації молодіжної політики ОТГ має надавати молоді, яким чином молодь буде залучена до реалізації молодіжної політики на місцевому рівні, які послуги для молодих людей готова платити ОТГ, які ресурси потрібні молоді, щоб реалізувати себе. Крім того, було внесено зміни у запропоновану Модель для покращення її ефективності.

Так, представниця АМУ Людмила Мозгова запропонувала додати у Модель різні джерела фінансування (а не лише бюджет ОТГ), моніторинг рівня задоволення молоді одержаними послугами у громаді, також передбачити у механізмі забезпечення молодіжної політики пошук потрібних ресурсів.
За результатами конференції буде підготовлено матеріали, що розглядатимуться на Парламентських слуханнях 15 листопада цього року.

Аналітичний центр АМУ

Додатки:

Матеріали опитування «Молодь та децентралізація»

Частина 1

Частина 2

Частина 3

Частина 4

Частина 5

Частина 6

Презентація АМУ

Проект Моделі реалізації молодіжної політики на рівні міста/селища/села

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)