02 / Березень, 2020

5 грудня Асоціація міст України підписала Меморандум про співпрацю з фундацією «Українці проти туберкульозу», Всеукраїнською коаліцією громадських організацій «Зупинимо туберкульоз разом» та Всеукраїнською асоціацією людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ».
Партнерство передбачає сприяння впровадженню заходів, спрямованих на подолання та попередження туберкульозу в країні. Згідно Меморандуму, АМУ та організації-підписанти розпочинають втілювати в життя інформаційно-просвітницьку, організаційну, методичну підтримку у сфері протидії туберкульозу в громадах – членах АМУ.  Консолідація зусиль та чітка координація дій дозволять сприяти створенню здорового середовища в муніципалітетах. Тому необхідно долучитися до вирішення першочергових завдань, спрямованих на ефективну профілактику туберкульозу в громадах.
Підписавши Меморандум про співпрацю, АМУ  та громади-члени приєдналися до реалізації Глобальної стратегії «Покласти край ТБ» на період 2016–2035 роки та Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, ухваленої Урядом 27 листопада 2019 року для подолання епідемії в країні.
Напередодні Всесвітнього та Всеукраїнського Дня боротьби із захворюванням на туберкульоз спільно з партнерами було підготовлено Інформаційний лист «Українські міста без туберкульозу!» та орієнтовний перелік рекомендованих заходів місячника боротьби із туберкульозом в школах, на підприємствах та у засобах масової інформації.
Україна посідає друге місце в Європейському регіоні за рівнем захворюваності на туберкульоз. За даними ВООЗ в нашій країні щороку не виявляється близько 24% нових випадків захворювання. Вірогідними причинами такого великого відсотка невиявлення випадків туберкульозу може бути недостатній рівень діагностики, обмежений доступ до медичної допомоги певних категорій населення та невчасне звернення за медичною допомогою. Україна є однією з десяти країн з найвищим в світі тягарем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз, тобто щонайменше 23% нових випадків туберкульозу, виявлених в Україні, не піддаються лікуванню звичайними протитуберкульозними препаратами, отже є резистентними. А більше 40% таких нових випадків мають деструктивну форму.
Аналітичний центр аАМУ
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)