28 / Січень, 2020
Асоціація міст України розглянула нову редакцію Критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг, розроблену Мінсоцполітики. Критерії розроблено з метою встановлення єдиних вимог до надавачів соціальних послуг незалежно від форм власності та господарювання. Надавачі, діяльність яких відповідає встановленим Критеріям, вносяться до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
 
Критеріями, зокрема, передбачено, що відповідність приміщень надавача соціальних послуг відповідним державним будівельним нормам документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель і споруд, який має кваліфікаційний сертифікат та/або висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Тобто Мінсоцполітики пропонує сертифікувати усіх надавачів соціальних послуг, в тому числі державної та комунальної форм власності. Зазначена норма потребує суттєвих додаткових видатків з державного та місцевих бюджетів на проведення зазначеного технічного обстеження, проте міністерство не надало жодних фінансово-економічних обґрунтувань. Відповідно до статті 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.
 
Критеріями також передбачено, що приміщення надавача соціальних послуг повинні відповідати ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Асоціація міст України в цілому підтримує створення безперешкодного доступу до об'єктів соціальної інфраструктури, проте вважає за недоцільне передбачати обов’язковість цієї норми для приміщень усіх надавачів. АМУ звертає увагу, що у закладів соціального захисту є окремі державні будівельні норми - ДБН В.2.2-18:2007.
 
АМУ наголошує, що в разі залишення Критеріїв у запропонованій Мінсоцполітики редакції, більшість установ соціального забезпечення знаходитимуться поза Реєстром надавачів та отримувачів соціальних послуг.
 
Асоціація міст України пропонує:
  • підтверджувати відповідність державним будівельним нормам документом, що є підставою для використання приміщення
  • застосовувати норму щодо доступності для приміщень, у яких надаються соціальні послуги денного та стаціонарного догляду
  • використовувати в Критеріях ДБН В.2.2-18:2007 (заклади соціального захисту населення)
  • включати до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг тих, хто не відповідає одному з Критеріїв
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)