23 / Січень, 2017

Децентралізаційні процеси в Україні відкривають перед об’єднаними територіальними громадами великі перспективи для запровадження інновацій та активної діяльності. У пріоритетах розвитку територіальних громад - інфраструктурні, економічні, соціальні проекти, спрямовані на забезпечення якісного життя членів громади та життєзабезпечення територій.

Розробка та реалізація проектів вимагає комплексного підходу до планування, технічних розрахунків та визначення кошторисів і строків окупності, моніторингу ходу їх реалізації. Для вирішення цих завдань Асоціація міст України рекомендує представникам територіальних громад залучати експертів та фахівців у відповідних сферах.

Зокрема, прикладом співпраці територіальних громад та фахових спеціалістів є розробка та реалізація проектів Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова - профільним вищим навчальним закладом, який займається підготовкою студентів у сфері життєзабезпечення міст та територій, а також розробкою та реалізацією інноваційних проектів. Університет має величезний науково-технічний потенціал, професійний колектив, що працює у напрямах розвитку житлово-комунального господарства міст та територій. Науковці університету здійснюють дослідження, що мають фундаментальне та прикладне значення і носять інноваційний характер . Фахівці Університету здійснюють науково-дослідну роботу у сферах житлово-комунального господарства альтернативної енергетики, світлотехніки, світлового дизайну, нафто-газової справи.

АМУ інформує, що співпраця із об’єднаними територіальними громадами проводиться у рамках роботи Центру регіонального розвитку - самостійного структурного підрозділу Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

У Центрі представники об'єднаних територіальних громад можуть отримати допомогу з реалізацією наступних завдань:

1) розробка стратегій, програм, планів та проектів соціально-економічного розвитку;

2) моніторинг та інформування про актуальні міжнародні програми та проекти міжнародної технічної допомоги, що направлені на регіональний розвиток;

3) консультування та допомога у розробці грантових проектів для подання у міжнародні фонди;

4) розробка та просування науково – технічних ініціатив та проектів;

5) підготовка цільових програм та грантових проектів, підготовка тендерної документації;

6) підготовка та здійснення заходів щодо реалізації цільових програм галузевого та загальноекономічного характеру;

7) моніторинг виконання регіональних програм;

8) організація і проведення виїзних науково-освітніх та соціально – просвітницьких заходів.  

  

Контакти Центру для налагодження співпраці:

Сухонос Марія Костянтинівна - д.т.н., доцент, проректор з наукової роботи ХНУМГ імені О.М. Бекетова

(050) 636 24 09

сайт: http://ps.kname.edu.ua/

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)