01 / Липень, 2021
1-2 липня 2021 року у м. Івано-Франківськ проходить Діалоговий захід з питань освіти. Захід відбувається в рамках Ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Участь у заході взяли Виконавчий директор Асоціації міст України, представники Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України, Департаменту освіти Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, громадських організацій та закладів освіти, а також Освітній омбудсмен, керівники (представники) виконавчих органів з питань освіти міських, селищних, сільських рад, громадські організації.
 
 
Відкрив засідання Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, який у вступному слові до присутніх зазначив: «Щиро радий всіх вітати, дякую, що знайшли час і можливості зі всіх регіонів України, з великих і маленьких громад, приїхати, щоб обговорити багато нагальних питань у сфері освіти, поділитися кращими практиками, адже проблеми галузі є однаково важливими для кожної громади. Дякуємо за партнерство і постійну плідну співпрацю Міністерству освіти, освітньому омбудсмену,  Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Європейському Союзу, громадським організаціям. Завдяки такій спільній роботі ми напрацьовуємо дорожню карту, яка дасть можливість рухатися у вирішенні проблемних питань освітньої галузі».
 
Заступник міського голови Вікторія Дротянко передала вітання від мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, вона зазначила, що ці дні мають бути дуже плідними та продуктивними, щедрими на дружнє спілкування між представниками громад, а також подякувала Асоціації міст України за організацію заходу.
 
 
Фасилітатором заходу виступила експертка з питань освіти Асоціації міст України Тетяна Куценко. Відкриваючи засідання, експертка АМУ зазначила, що діалоговий захід організовано з метою обговорення актуальних питань діяльності органів місцевого самоврядування у сфері освіти, стратегічного планування мережі закладів освіти, фінансової автономії закладів освіти та формування пропозицій з їх вирішення. Також Тетяна Куценко розповіла про роль АМУ у формуванні законодавчого поля для діяльності органів місцевого самоврядування у сфері освіти (презентація).
 
 
Під час першої панельної дискусії на тему «Забезпечення якості й доступності повної загальної середньої освіти на місцевому рівні» з доповідями виступили заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук (презентація), керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення та децентралізації в освіті Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Володимир Божинський, освітній омбудсмен України Сергій Горбачов, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління  Державної служби якості освіти у Полтавській області Леонід Мироненко (презентація).
Друга панельна дискусія «Моделі формування освітньої мережі, що відповідає запиту територіальних громад та державній освітній політиці (досвід великих і малих громад)» розпочалася з виступу заступника Івано-Франківського міського голови Вікторії Дротянко (презентація). Також з доповідями до обговорення долучилися начальник відділу освіти Рогатинської міської ради Галина Романко, начальник відділу освіти Верховинської селищної громади Ірина Сумурук, представник Олицької селищної ради Анна Мовяк (презентація).
У ході дискусій звучали питання від представників громад, вони обмінювалися досвідом та озвучували різноманітні шляхи вирішення проблем галузі.
Друга частина Діалогового заходу відбулася у Католицькому ліцеї святого Василя Великого. Про роботу закладу розповів директор О.Маркіян Букатчук (презентація). Експерт "U- LEAD" з Європою Інна Святна (презентація) та директор Школи І-ІІІ ст. № 259 м. Києва Олександр Юрко (презентація) розповіли про впровадження фінансової автономії закладів освіти у територіальних громадах.
Аналітичний огляд результатів дослідження PISA, ЗНО з математики 2021 та підручників  математики у формуванні ключових компетентностей і наскрізних умінь учнів здійснила засновниця ГО «Центр освітніх реформ «НАШІ ДІТИ» Тетяна Роєва (презентація).
Про зміцнення потенціалу освітнього процесу територіальних громад розповів проректор Університету Короля Данила Любомир Іллін.
Підсумувала роботу першого дня Діалогового заходу АМУ з питань освіти експертка АМУ Тетяна Куценко.
2 липня учасники ознайомляться із роботою закладів освіти Івано-Франківської області.
 
Переглянути відео Діалогового заходу з питань освіти можна за посиланням: частина 1, частина 2.
 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)