18 / Листопад, 2021
18 листопада відбулося перше спільне засідання робочих груп Чернігівської міської, Новобілоуської та Іванівської сільських територіальних громад Чернігівської області. Захід  організовано в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки  Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
Метою засідання стало визначення предмету та форми співробітництва, а також узгодження проекту Договору про співпрацю між громадами.
Представники громад обрали напрямок співробітництва у сфері туризму та супутніх до нього галузей та почали впровадження спільного проекту із формування туристичного веломаршруту Чернігівською міською, Новобілоуською та Іванівською сільськими територіальними громадами.
 
Громаді порадили формувати не лише веломаршрут, а комплексно працювати над створенням туристичного кластеру, куди будуть включені і харчова промисловість, агро- та готельний бізнес, місцеві крафтові виробництва, задіюючи таким чином усі сфери життєдіяльності громад. Та детально розповіли про переваги такого співробітництва, серед яких підвищення місцевого соціально-економічного та культурного розвитку, розбудова туристичної інфраструктури та розвитку екологічного туризму, позиціонування Чернігівщини регіоном відпочинку, покращення туристичної та інвестиційної привабливості регіону, розвиток суміжних галузей та супутньої інфраструктури: стоянки, прокат, ремонт велосипедів, фуд-корти, готельний бізнес, об’єкти зеленого, агро-туризму, харчова промисловість, крафтові виробництва, створення нових робочих місць, та, в результаті, збільшення надходжень до місцевих бюджетів.
Учасники засідання долучилися до обговорення проекту Договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту.
 
На завершення засідання робочих груп присутні визначили домашнє завдання:
  • Остаточно доопрацювати проект Договору
  • Підготувати проект «Формування туристичного веломаршруту Чернігівською міською, Новобілоуською та Іванівською сільськими територіальними громадами.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)