ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка сьома)

30 / Березень, 2020

 

 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
м. Київ
300 млн грн для підтримки малозабезпечених осіб та майже мільярд грн  -  для медичної галузі столиці
Київська міська рада спрямувала 1 млрд грн для медичної галузі столиці. Кошти передбачено на закупівлю медобладнання, лікарських засобів та фінансову підтримку тих, хто бореться із пандемією. Доплати лікарям становитимуть 4 тис. грн, медсестрам – 3 тис. грн. Для технічного персоналу лікарень і поліклінік передбачено по 1 тис. грн.
Для підтримки малозабезпечених категорій населення Київрада виділили майже 300 млн грн. На сьогодні у столиці понад 12 тисяч одиноких киян похилого віку потребують допомоги. Місто закуповуватиме для них продуктові набори і буде доставляти їх пенсіонерам додому. Також передбачені надбавки для соціальних працівників, які обслуговують самотніх непрацездатних киян на дому. Для премій соцробітникам буде виділено 4,6 млн грн.
Окрім того, Київрада компенсує втрати комунальним підприємствам Київпастранс і Київський метрополітен у зв’язку із обмежувальними заходами через карантин. Місто також гарантує виплати їхнім працівникам заробітних плат. Загалом передбачено 780 млн грн.
На заходи з дезінфекції   ОСББ, для ЖБК та територіальних центрів направлено 24 млн грн.
 
м. Чугуїв, Харківська область
Допомога вразливим категоріям населення
Самотні непрацездатні громадяни, які є підопічними  міського Територіального центру соціального обслуговування, безкоштовно отримують набори продуктів харчування. Таке рішення прийняла Чугуївська міська рада. Набори придбано за кошти міського бюджету в рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення м. Чугуєва.
Управління освіти Чугуївської міської ради підтримало ініціативу міського голови Галини Мінаєвої, і працівники закладів освіти активно взялися до роботи з пошиття захисних масок. Частина тканини для виготовлення захисних масок придбана за кошти міського бюджету, частина – благодійна допомога освітян.
«Дякую освітянам міста за підтримку акції з пошиття масок, за небайдужість та допомогу у непростій ситуації, підтримку своїх земляків! Щирих слів подяки сьогодні заслуговують і наші соціальні працівники, які в умовах карантину продовжують надавати послуги підопічним соціального закладу, а також тим чугуївцям, які за станом здоров’я через поважний вік потребують допомоги у доставці продуктів та ліків», - зазначила Галина Мінаєва.
 
м. Херсон
10 млн грн на закупівлю додаткових апаратів ШВЛ та засобів захисту для медиків
Херсонська міська рада прийняла рішення виділити з міського бюджету 10 млн грн на закупівлю додаткових апаратів штучної вентиляції легень, систем захисту медикам, включаючи маски та спецкостюми.
Також Херсон вже отримав 5 тисяч експрес-тестів для діагностування коронавірусу, про що  повідомив міський голова Володимир Миколаєнко.
Працівники медичних установ міста перевозитимуться міським електротранспортом безкоштовно.
 
м. Харків
Придбано апарати штучної вентиляції легенів
За кошти міського бюджету  придбано шведські апарати штучної вентиляції легенів, які передано Міській клінічній лікарні №13, Міській клінічній багатопрофільній лікарні №17, Міській багатопрофільній лікарні №18, Міській клінічній лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. О. І. Мещанінова та Міському перинатальному центру.
Апарати призначені для людей будь-якого віку, навіть немовлят, надійні та автономні, можуть працювати шість годин у режимі очікування, без електрики. Устаткування використовують для інвазивної та неінвазивної вентиляції легенів.
Місто планує придбати за 40 млн грн з резервного фонду ще 20 німецьких апаратів ШВЛ.
Крім того, лікувальні установи Харкова отримали 16 сучасних апаратів УЗД, куплені за кошти підприємців, які увійшли до Міського антикризового штабу.
Харківський міський голова Геннадій Кернес нагадав, що міська рада вже виділила 60,5 млн грн на запобігання виникненню і поширенню коронавірусу на території міста.
 
Давидівська ОТГ, Львівська область
Придбання апаратів ШВЛ
Давидівська ОТГ виділила 500 тис. грн на придбання апарату ШВЛ (штучної вентиляції легенів) для Пустомитівської районної лікарні, а також 3,5 млн грн на придбання апаратів ШВЛ для Центру легеневого здоров’я (туберкульозна лікарня).
Обидва медзаклади обслуговують жителів громади і у випадку реальної загрози через ускладнення від захворювання на коронавірус ці апарати зможуть врятувати життя людей.
 
м. Чернівці
2 тисячі захисних костюмів для медперсоналу
Для медичних працівників міської лікарні №1, яка приймає хворих на коронавірус, придбано 2 тисячі захисних комбінезонів з капюшоном  та водостійким  покриттям. На це з місцевого бюджету виділено майже 1 млн грн. Рішення  про перерозподіл коштів  на закуплю комбінезонів прийняв  виконавчий комітет.
У міській лікарні підготовлено 50 місць, ще 50 місць - в резерві. Тут є 300 комплектів індивідуального захисту, 135 комплектів спецодягу, 1000 пар захисних високих рукавиць, 900 пар нітрилових рукавиць, 4 багаторазових біокостюма підвищеного захисту, 1050 респіраторів,  працює 7 апаратів ШВЛ, є 27 точок подачі кисню. Також створено запас ліків та деззасобів.
 
м.  Хмельницький
Майже 20 млн грн на боротьбу з коронавірусом
Хмельницька міськрада виділила 19,8 млн грн на закупівлю медичного обладнання і засобів для протидії поширеню коронавірусної інфекції.
За ці кошти буде придбано 10 апаратів штучної вентиляції легень, 100 ліжок, 500 комплектів постільної білизни, 50 інфузійних насосів, пульсоксиметрів і кисневих концентраторів.
 
м. Дубно, Рівненська область
Кошти на тести та апарати ШВЛ
Дубенська міська рада з бюджету міста на протидію коронавірусу виділили понад 1,5 млн грн. Зокрема, 50 тис. грн - на придбання експрес-тестів, ще 50 тис. грн - на придбання паливно-мастильних матеріалів для транспортування біоматеріалів до обласного лабораторного центру.
1 млн грн з бюджету міста спрямовано на придбання двох апаратів штучної вентиляції легень для інфекційного відділення Дубенської міської лікарні та ще 60 тис грн - на поточний ремонт системи киснезабезпечення цього відділення. Майже по 200 тис. грн виділено на придбання медобладнання для пологового будинку та поліклініки.
Раніше відділ охорони здоров'я міста централізовано отримав у Рівному більше 10 тисяч масок, 2 пульсоксиметри, 2 шприцевих дозатори, мішок «Амбу» для вентиляції легень вручну. Маски розподілені між медичними закладами міста для працівників. Також медиків забезпечено деззасобами, медичними препаратами, захисними костюмами.
 
Луганська область
Тимчасові пункти прийому хворих на коронавірусну хворобу
На території закладів охорони здоров’я першої хвилі у містах Рубіжне, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Лисичанськ та Біловодськ діятимуть тимчасові пункти на базі наметових містечок. До облаштування наметів залучені сили рятувальників та медичних працівників області.
Тимчасові пункти прийому хворих встановлено на виконання розпорядження керівника з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та з метою формування мережі спеціалізованих закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою.
 
м. Краматорськ, Донецька область
Координаційна група взаємодії волонтерів та місцевого самоврядування
Міський штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Краматорську об’єднав зусилля з місцевими волонтерськими організаціями для боротьби з коронавірусом у місті та допомоги населенню. Було проведено конференцію за участі органів місцевого самоврядування та волонтерських груп.  Прийнято рішення координувати спільну діяльність. Зокрема, була створена група у соціальних мережах для оперативної комунікації, визначено систему координації дій та першочергові кроки.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​, шоста

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)