07 / Квітень, 2020
За ініціативи Мінрегіону 6 квітня відбулася зустріч з представниками Мінцифри, проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіоні. На зустрічі обговорювались питання подальшої роботи Електронного кабінету забудовника (ЕКЗ), продовження автоматизації послуг та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
ЕКЗ почав діяти в Україні наприкінці 2019 року з метою надання адміністративних послуг онлайн для будівництва об’єктів незначного класу СС1 без участі чиновників. Проте через технічні проблеми, ДАБІ та Мінцифри в березні були змушені призупинити роботу ЕКЗ для опрацювання та усунення недоліків. Як повідомляє Урядовий портал, вже до кінця цього тижня ЕКЗ буде працювати.
Для того щоб не допустити незаконні втручання у роботу ЕКЗ, Мінрегіон планує стати держателем кабінету та Реєстру будівельної діяльності, Мінцифри відповідатиме за технічне адміністрування, а ДАБІ виступатиме в якості користувача системи. В рамках Меморандуму про співробітництво у сфері автоматизації адміністративних процесів у будівництві буде створена робоча група, до складу якої увійдуть представники Мінрегіону та Мінцифри, проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіоні та ДАБІ.
Наразі Мінрегіон та Мінцифри працюють над розробкою технічного завдання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
 
Довідково: на сьогодні заблокована не лише робота ЕКЗ. До АМУ звертаються органи місцевого самоврядування з проблемою блокування роботи Єдиного реєстру дозвільних документів на будівництво та доступу до нього (роботу Реєстру припинено з 16.03.2020р.). Через Реєстр посадова особа надає право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмов у видачі, скасування та анулювання таких документів. Призупинення роботи Реєстру унеможливлює не тільки своєчасне опрацювання документів, але й не дозволяє громадянам отримати визначені законодавством адміністративні послуги у сфері будівництва. А це порушення гарантованих законом прав суб'єктів містобудування на належний захист своїх інтересів.
З питанням розблокування доступу до цього реєстру АМУ зверталася листом до Прем'єр-міністра України. Крім цього, 3 квітня відбулася зустріч Виконавчого директора АМУ О.Слобожана з Міністром розвитку громад та територій України О.Чернишовим. Серед питань, які обговорювалися - необхідність якнайшвидшого поновлення роботи Реєстру.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)