11 / Листопад, 2020
Триває робота над напрацюванням нового плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», що спрямована на об‘єднання зусиль урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян. У рамках Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій, які мають містити конкретні, амбітні зобов'язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.
Україна є членом Ініціативи з 2011 року. За цей час Уряд за сприяння громадянського суспільства реалізував уже 4 дворічні плани дій. Відповідно до стандартів Ініціативи, країни-учасниці мають публікувати звіти про реалізацію планів. Тому Секретаріат Уряду на основі інформації органів виконавчої влади підготував проєкт звіту про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018 – 2020 роках (розпорядження від 18.12.2018 р. №1088).
 
Ознайомитися з проєктом звіту та долучитися до його обговорення можна за посиланням. Коментарі приймаються до 27 листопада 2020 р. на електронну адресу ogp@kmu.gov.ua.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України сприяє впровадженню електронного врядування в Україні, тому постійно долучається до обговорень та консультацій щодо залучення органів місцевого самоврядування до реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Зокрема, АМУ разом з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи реалізує проєкт «Підсилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», в рамках якого була напрацьована «Дорожня карта зі сприяння та розвитку відкритого урядування та е-урядування на місцевому рівні в Україні». Ознайомитися з Картою можна за посиланням.
Також 20 жовтня були оголошені результати відбору муніципалітетів в рамках ініціативи «Відкритий Уряд – місцевий рівень», до числа переможців якого увійшли три українських міста: Тернопіль, Вінниця та Хмельницький. АМУ спільно з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи надавали громадам підтримку у підготовці заявки для участі в програмі.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)