26 / Березень, 2024

25 березня 2024 року голова Львівського РВ Асоціації міст України, міський голова Львова Андрій Садовий ознайомив голів громад Львівщини та виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана з першим в Україні рекрутинговим Центром.

«Тут не роздають повісток – працівники розказують, які є вакансії у війську. Тобто ти приходиш, спілкуєшся, отримуєш всю інформацію і сам обираєш, де ти хочеш служити. Коли ти знаєш, що є такий центр, де ти можеш ознайомитися зі всіма можливостями, це дає більше впевненості. Тому в кожній громаді має бути такий офіс, і ми допоможемо вам у цьому – розкажемо, пояснимо і підкажемо. Бо це як вікно можливостей для людини, яка хоче служити», – зазначив Андрій Садовий.

«Це перший в Україні такий центр, і він дійсно має надважливе значення. Важливо бачити, як це працює, бо це зараз дуже на часі. Центр має гарно побудовану роботу, яку, безперечно, треба масштабувати», – зауважив Олександр Слобожан.  

Відтак, домовилися про візити працівників із різних громад Львівської області, щоб переймати досвід роботи Центру рекрутингу у Львові. Адже за півтори місяці роботи до Центру завітало 350 людей. 

Окрім цього напрямку роботи із майбутніми військовими, Львів активно працює із захисниками, які вже повернулися з війни у реабілітаційному центрі Unbroken.  В цьому напрямку ведеться велика робота із багатьма країнами – партнерами щодо підтримки і розвитку центру. Сьогодні  національний реабілітаційний центр «Незламні» («Unbroken») – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу, який став одним із кращих проєктів муніципалітетів 2023 року у Збірнику кращих практик громад у військовий час

Очільники громад Львівщини:
Руслан Ільницький, голова Моршина, 
Олег Омелян, голова Кам'янки-Бузької, 
Володимир Бега, мер Славської громади, 
Олег Канівець, мер Стрия, 
Олег Вольський, міський голова Жовкви, 
Ярина Яценко, голова Нового Роздолу, 
Тарас Кучма, мер Дрогобича, 
Володимир Ременяк, голова Городка, 
Олег Коцовський, голова Ходорова, 
Микола Романишин, голова Сколівської громади 
зацікавилися створенням і розвитком відповідних структур у себе вдома.

Учасники зустрічі розглянули також актуальні питання змін законодавства, які стоять перед місцевим самоврядуванням. 
Всі присутні підкреслили важливість підтримки поправок Асоціації міст України до законопроєкту про мобілізацію, а також домовились посилити підписання петиції, яку зареєстрував Олександр Слобожан, для термінового прийняття законопроєкту №9560-1 щодо легалізації прямого права муніципалітетів здійснювати з місцевих бюджетів допомогу підрозділам Збройних Сил України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)