20 / Жовтень, 2022
19 жовтня відбувся Форум місцевої солідарності Франція-Україна. Захід організовано Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» у співпраці з Асоціацією мерів Франції (АМФ), Радою європейських муніципалітетів та регіонів (РЄМР) та ПЛАТФОРМОЮ.
Форум місцевої солідарності між Францією та Україною був покликаний: висвітлити конкретні виклики місцевого самоврядування під час воєнного часу в Україні; представити кращі приклади підтримки України з боку місцевої влади Франції; сприяти створенню нових муніципальних партнерств між Францією та Україною.
Учасники: українські та французькі муніципалітети, асоціації органів місцевого самоврядування, представники Мінрегіону, Посольства Франції в Україні та Представництва ЄС в Україні.
Від Асоціації міст України на Форумі виступили: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Долинський міський голова Іван Дирів та заступник Чугуївського міського голови Людмила Макаренко.
У вітальному слові Олександр Слобожан наголосив на важливості заходу, адже українським громадам необхідна постійна підтримка та солідарність міжнародних партнерів. Він розповів про складну ситуацію, у якій наразі перебувають міста, села та селища в Україні: систематично знищується енергетична інфраструктура, житлові та громадські будівлі. Тому надзвичайно важливою є допомога громад громадам, зокрема в рамках побратимських відносин.
Асоціація міст України докладає багато зусиль задля налагодження партнерств між муніципалітетами. Зокрема, 6-7 жовтня в м. Бордо (Франція) відбулася конференція Французької секції Ради Європейських муніципалітетів та регіонів, де були присутні голови українських громад.
«АМУ, як співзасновник Європейського альянсу міст та регіонів для відбудови України, хоче й надалі співпрацювати в цьому напрямку та налагоджувати партнерські відносини, зокрема, між українськими та французькими муніципалітетами. Адже ми дуже цінуємо ту підтримку, яку від початку війни надають Україні французькі колеги» - розповів О.Слобожан.
Крім цього, Асоціація міст України активно просуває роботу платформи Cities4Cities та сприяє встановленню контактів між українськими громадами та муніципалітетами європейських країн. Важливими напрямками міжнародної  співпраці наразі є відбудова інфраструктури, поводження з відходами руйнувань, допомога з обігрівом (генератори), забезпечення громад спеціальним транспортом, релокаця бізнесу, залучення інвестицій, допомога внутрішньо переміщеним особам тощо.
Виконавчий директор АМУ подякував партнерам за допомогу та підтримку у визволенні захоплених у полон українських мерів. «За підтримки та солідарності міжнародних партнерів, спільними зусиллями, нам вдалося визволити майже 50 посадових осіб місцевого самоврядування. Вони зараз знаходяться в безпеці. Однак ще 4 мери досі перебувають у російському полоні. Тому я прошу й надалі поширювати інформацію про них та закликати міжнародну спільноту до їх визволення»  - наголосив Олександр Слобожан.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)