16 / Червень, 2020
На сайті Уряду опублікована постанова від 3 червня 2020 року №483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», якою затверджується Порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Асоціація міст України також долучилася до розробки документу, в останній редакції якого були враховані майже всі зауваження і пропозиції громад. 
Оскільки за останні місяці місцеві бюджети понесли величезні збитки у зв’язку з неможливістю запуску оренди комунального майна по-новому, АМУ напрацьовувала ряд пропозицій до зазначеного документу і неодноразово направляла їх розробникам постанови.
Асоціація міст України спільно з Фондом державного майна України, експертами ДП «Прозорро.Продажі», представниками Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, народними депутатами, опрацювала всі пропозиції і зауваження, отримані від муніципалітетів. Втім, єдина норма, яка пропонувалася, і на думку АМУ, є дуже важливою, не врахована – це норма «забезпечувального платежу». Для його впровадження виникає потреба доповнення і зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» №157.
Нагадаємо, на засіданні Уряду, коли була схвалена постанова №483, позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)