12 / Січень, 2017
Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування пропонує Верховній Раді України розглянути у період з 17 по 20 січня 2017 року законопроекти:
  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища) (№4742, друге читання)
передбачає більш чітке визначення статусу старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності
  • про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів (№4110, друге читання).
усуває прогалини чинного законодавства в частині набуття повноважень сільського, селищного, міського голови та правового забезпечення вимог несумісності посад стосовно сільського, селищного, міського голови
Нагадаємо, обидва законопроекти розроблені за участі АМУ.
Асоціація свого часу інформувала Комітет про проблеми, що виникли в процесі підготовки та проведення 25.10.2015 р. чергових місцевих виборів та перших виборів у ОТГ і потребують законодавчого врегулювання. Так законопроект №4110 спрямований на запобігання вступу на посаду сільських, селищних, міських голів без попереднього їх звільнення з інших посад та/або без прийняття присяги.
Профільний парламентський Комітет  ще у листопаді 2016 року розглянув доопрацьовані до другого читання проекти № 4742 та № 4110  та рекомендував Верховній Раді прийняти їх у другому читанні.

За інформацією сайту Комітету

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)