07 / Червень, 2017
7 червня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення» (№6466),  який розроблявся за участі Асоціації міст України. Позицію АМУ представляв директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.
Цей законопроект спрямований на розблокування процесу укрупнення територіальних громад міст обласного значення. Для цього пропонується прирівняти територіальні громади міст обласного значення до спроможних об’єднаних територіальних громад.
За результатами розгляду Комітет рекомендував  Верховній Раді проект Закону прийняти за основу та в цілому.
На думку АМУ, прийняття цього законопроекту дозволить значно активізувати процес добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення інших громад. Також він стане поштовхом для створення нових великих територіальних громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)