20 / Травень, 2020
19 травня відбулася перша спільна онлайн-зустріч робочих груп Івано-Франківської та Ямницької територіальних громад, які напрацьовують пропозиції щодо співробітництва. Захід організований в рамках проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Програмою «U-LEAD з Європою».
На цій спільній зустрічі було представлення та обговорення пропозицій можливих напрямків міжмуніципального співробітництва та тематики спільних проєктів. Презентуючи напрацювання своїх команд, голови робочих груп – сілький голова Ямницької ОТГ Роман Крутий та заступник міського голови Івано-Франківської ОТГ Руслан Гайда окреслили своє бачення такого партнерства, можливі напрямки співробітництва та пріоритетну тематику проєктів, підготовка та реалізація яких може відбуватися як за кошти національних чи міжнародних фондів, так і за кошти власних бюджетів громад.
Як зазначив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, ціль будь-якого партнерства – це пошук ідей та можливостей, втілення яких дозволить отримати користь для обох сторін, а головне – забезпечить сталий розвиток територій. Тому відбір тематики проєктів для спільної реалізації повинен відповідати визначеним напрямкам міжмуніципального співробітництва та сприяти реалізації економічного потенціалу обох громад.
За результатами першої онлайн-зустрічі були визначені 5 напрямків співробітництва, які ляжуть в основу меморандуму про співпрацю: Розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, Модернізація комунальної інфраструктури, Розвиток культури і туризму, Залучення інвестицій і розвиток бізнесу /Економічне співробітництво, Екологія та поводження з ТПВ. Що стосується тематики спільного проєкту, то для початку учасники проєкту вирішили зупинитися на туристичній тематиці, зокрема плануванні та розвитку веломаршрутів, які б охоплювали обидві громади.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)