18 / Березень, 2020

17 березня Асоціація міст України провела вебінар, присвячений змінам у сфері охорони здоров'я, які запроваджуються у 2020 році. Захід організовано в рамках проєкту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Онлайн трансляція велася із зали засідань АМУ через сторінку Асоціації у Фейсбук. До перегляду долучилися більше 2 тисяч користувачів мережі. Під час вебінару представники НСЗУ надавали відповіді на порушені громадами запитання, що збиралися, та ті, які піднімалися в онлайн-чаті.
Захід відкрив заступник Виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук. Він привітав учасників, хто долучився до вебінару та наголосив на необхідності діалогу органів місцевого самоврядування з центральними органами виконавчої влади, зокрема з Національною службою здоров'я, та повідомив, що АМУ, готуючись до семінару, зібрала проблемні питання органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров'я та направила їх НСЗУ.
Учасники вебінару ставили запитання в групі «Охорона здоров’я» та в онлайн-чаті трансляції які були передані представникам НСЗУ. Директор департаменту договірної роботи НСЗУ та експерт Офісу Реформ МОЗ України надали відповіді на поставлені питання, повідомили глядачів про стан розгляду заявок від медичних закладів та підписання договорів; про проведений пілотний проєкт у Полтавській області; про необхідність медичним закладам оперативно опрацювати договір і підписати його та про додаткові рішення у зв’язку запровадженням карантину з приводу коронавірусу тощо.
Директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський зупинився на ключових аспектах підписання договорів з 1 лютого 2020 року, наголосивши на обов’язкових умовах для укладення договорів з НСЗУ:
  • автономізації закладу (перетворення в комунальне некомерційне/казенне підприємство);
  • комп’ютеризації закладу (встановлення комп’ютерів або інших технічних засобів, наприклад планшетів, смартфонів, тощо);
  • підключення закладу до ЦБД ЕСОЗ через обраний МІС;
  • наявності у закладу діючої ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • підписання договору з Національною службою здоров’я України тощо.
Система охорони здоров’я фінансово та організаційно залежить від місцевих бюджетів. За кошти центрального бюджету (ПМГ) держава закуповує послуги. Місцева влада відповідає за організацію надання медичної допомоги – стратегічне планування та розвиток мережі. Також експерт презентував стан розгляду пропозицій за групами медичних послуг: 9746 пропозицій надійшло від медичних закладів, 6877 з яких очікують договору, а 1983 не відповідають вимогам. Усього ж подали пропозиції 1770 медичних закладів. Окремо він розповів про проведення онлайн-навчання Клінічному кодуванню в українській системі діагностично споріднених груп. Андрій Віленський звернув увагу на те, що передбачена гарантія виплат в умовах епідемії - додаткові 900 млн гривень для підтримки закладів охорони здоров’я в перехідний період та про 30% збільшення бюджету екстреної медичної допомоги для подолання наслідків епідемії коронавірусу.
 
Матвій Хренов, експерт Офісу Реформ МОЗ України, розповів учасникам про виклики, пов’язані з епідемією коронавірусу, готовність медичних закладів до її подолання, необхідність додаткового забезпечення обладнанням, про групу ризику та необхідність приділити їм більше уваги. Також експерт акцентував увагу учасників та слухачів вебінару на змінах у системі фінансування медичних закладів; розглянув питання переходу від кошторисного фінансування до фінансування за надані медичні послуги; умов обслуговування населення, зокрема надання медичних послуг за направленням сімейного лікаря. Пацієнт може звернутися у будь-який медичний заклад. Він наголосив на тому, що Пакет базових амбулаторних послуг сплачуватиметься у рамках глобального бюджету, а пріоритетні послуги - у рамках оплати за послугу. До пріоритетних амбулаторних послуг відносяться:
- гастроскопія
- колоноскопія
- бронхоскопія
- цистоскопія
- гістероскопія.
Окремо експерт розповів про пріоритетні стаціонарні послуги: пологи; медичну допомогу недоношеним новонародженим; лікування інфарктів, інсультів. Заклад має працювати в умовах наявності фінансового плану та може отримувати кошти від НСЗУ за надані медичні послуги, за рахунок місцевих програм, наданих платних послуг згідно з затвердженими на них тарифами та інших надходжень. Також він порекомендував по можливості певні послуги передати на аутсорсинг; розвивати сильні сторони медичного закладу та переглянути кадрову політику.
 
Пропонуємо переглянути відео вебінару, присвяченого змінам у сфері охорони здоров'я, які запроваджуються у 2020 році.
Перша частина:

Друга частина:

Нагадаємо, АМУ проводила перший вебінар 28 січня 2020 року, на якому представники МОЗ України та НСЗУ розповіли про підготовку до підписання договорів та змін у нормативно-правовій базі.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)