03 / Липень, 2020
З 3 липня 2020 року після усунення певних недоліків відновлюється робота Пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальної реєстрації земельних ділянок. Головна мета проєкту –  унеможливлення втручання в процес прийняття рішення земельним реєстратором.
Як зазначають у Держгеокадастрі, при подачі документів система самостійно обирає структурний підрозділ Держгеокадастру, який розглядатиме документи, і цей підрозділ може бути з будь-якого регіону країни. Таким чином, нівелюється корупційна складова особистих домовленостей між земельним реєстратором та тим, хто подає документи. Також одним із питань, яке вирішене в процесі пілотного проекту з впровадження екстериторіальної реєстрації земельних ділянок, є скорочення терміну розгляду документів до 7 днів.
Слід зазначити, що враховуючи те, що на частині території Донецької та Луганської областей територіальні органи Держгеокадастру не здійснюють свої повноваження, ці області виключено з Пілотного проєкту.
Ознайомитися зі змінами, які впроваджуються в Пілотному проєкті екстериторіальності в державній реєстрації земель, можна тут.
Асоціація міст України підтримує впровадження цього проєкту, оскільки він сприяє доступності до всіх адміністративних послуг Держгеокадастру, усуненню корупційних ризиків та забезпеченню прозорості дій його територіальних органів під час здійснення державної реєстрації земельних ділянок, проведення державної експертизи землевпорядної документації та виправленню помилок у відомостях ДЗК.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)