15 / Грудень, 2022
28 листопада в Женеві, Швейцарія, відбулося засідання робочої групи всесвітньої організації «Об’єднані міста та органи влади» (UCLG) з питань територіального запобігання та управління кризами. У засіданні взяли участь представники місцевої влади України та інших країн, представники гуманітарних організацій, аналітичних центрів, великих неурядових організацій та донорів, що базуються в Женеві. Під час зустрічі обговорили роль місцевої влади в конфліктних ситуаціях і затяжній кризі.
Асоціацію міст України, яка є членом UCLG, представили:
Олександр Сєнкевич, Миколаївський міський голова,
Людмила Ткаченко, Новгород-Сіверський міський голова,
Ігор Терехов, Харківський міський голова (відеозвернення),
Юрій Фомічев, Славутицький міський голова (онлайн),
Наталія Лазаренко, менеджерка міжнародної діяльності Асоціації міст України. 
Міські голови розповіли про ситуацію в муніципалітетах та продемонстрували відео громад до та під час повномасштабної війни, розповіли про рішення, які довелося приймати у зв’язку з військовими діями.
Наталія Лазаренко розказала про загальну ситуацію в громадах України, про виклики, які долають органи місцевого самоврядування, а також про конкретні потреби громад у допомозі.
В межах заходу відбулася зустріч делегації Асоціації міст України з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, під час якої обговорили перебування голів громад у полоні російських загарбників, а також сприяння Червоного Хреста у їхньому звільненні.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)